Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

YouTube jest gorszy niż Facebook i telewizja. Przez niego dzieci nie odrabiają lekcji

12

Portal z filmami znalazł się na szczycie czynników przeszkadzających w uczniowskich obowiązkach.

YouTube jest gorszy niż Facebook i telewizja. Przez niego dzieci nie odrabiają lekcji
(iStock.com, djedzura)

Brytyjczycy zapytali 2000 dzieci o ich zwyczaje związane z odrabianiem zadań domowych. Uczniowie odpowiadali na pytania o największe "rozpraszacze". Prawie jedna czwarta (24 proc.) stwierdziła, że największą przeszkodą jest YouTube.

Duża część zwraca uwagę na dekoncentrującą rolę telewizji. 18 proc. przyznało się, że przeszkadza im ona w odrabianiu lekcji. Taki sam odsetek wskazał na Snapchata – informuje The Daily Telegraph. Portal społecznościowy Facebook przeszkadza 12 proc. pytanym, a 6 proc. nie potrafi się skupić przede wszystkim przez Instagrama.

*Badanie przeprowadzono wśród uczniów między 11 a 15 rokiem życia. *Opracowali je twórcy serwisu edukacyjnego Firefly Learning. W raporcie można wyczytać także, że uczniowie w szkołach prywatnych rzadziej kończą zadania domowe niż ich koledzy w szkołach państwowych.

Zobacz także: Zobacz także: Śniadania polskich uczniów to głównie parówki i białe pieczywo

Od pewnego czasu YouTube jest na cenzurowanym. W zeszłym roku wybuchła afera, gdy okazało się, że w serwisie zamieszczane są filmy przedstawiające popularne wśród dzieci postaci w brutalnych scenach. Dzieci mogły znaleźć także bohaterów filmów Disneya przedstawianych w kontekście erotycznym. Właściciele serwisu zapowiedzieli wzmożoną kontrolę tego typu treści.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić