o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

UE. Słowa "równość płci" wykreślone z deklaracji Unii. Za sprawą Polski i Węgier

117
Podziel się

W deklaracji, która powstała przed piątkowym szczytem UE w Porto miał pojawić się zapis o "równości mężczyzn i kobiet". Jak informuje Reuters, w ostatecznej wersji słowa te zniknęły pod wpływem polityków z Polski i Węgier

UE. Słowa "równość płci" wykreślone z deklaracji Unii. Za sprawą Polski i Węgier
Przez Polskę i Węgry wykreślono słowa o "równości płci" (Getty Images)
bELazZNN

Deklaracja dotyczy pogłębiania spójności społecznej w Unii Europejskiej. Według dyplomatów i uczestników szczytu UE w Porto 7 maja, deklaracja ma zostać podpisana i udostępniona w piątek. Jak informuje agencja Reutera, która dotarła do dwóch wersji deklaracji - w tekście ostatecznym nie zobaczymy słów o równości mężczyzn i kobiet. Wszystko przez lobbing polityków z Polski i Węgier.

Oba kraje sprzeciwiły się wzmiance o "równości płci" w projekcie przygotowanym do dyskusji przez 27 członków Unii Europejskiej. Wcześniejszy projekt wyraźnie zaznaczał, że "Unia Europejskie będzie "promować równość płci". Z kolei późniejsza wersja, którą zobaczył Reuters, brzmi:

bELazZNP
Zintensyfikujemy wysiłki, aby zwalczać dyskryminację i aktywnie działać na rzecz zlikwidowania różnic między płciami ... i promowania równości - czytamy.

Szukali luźniejszego języka

Jak mówią dyplomaci Unii Europejskiej, Warszawa i Budapeszt szukały luźniejszego języka. Dodają, że oba rządy starały się promować katolickie, konserwatywne wartości społeczne w kampaniach, jednocześnie wzmacniali kontrolę państwa nad mediami, sądami i naukowcami. Polski dyplomata skomentował te działania agencji Reutera. Węgierscy dyplomaci nie udzieliły komentarza na ten temat.

Polska zawsze podkreśla, jak ważna jest jasność prawa ... Traktat o Unii Europejskiej bardzo wyraźnie odnosi się nie do równości płci, ale do równości kobiet i mężczyzn.
bELazZNV

Szczyt Unii ws. pandemii COVID-19

Szczyt Unii Europejskiej trwa w Porto od piątku do soboty (7-8 maja). Dotyczyć będzie przede wszystkim kwestii związanych z walką z pandemią oraz pomocy społecznej obywatelom krajów Unii Europejskiej. Przywódcy zobowiązują się do całkowitego wyjścia z pandemii koronawirusa, która zabiła prawie 700 000 ludzi w Europie, zamknęła wiele przedsiębiorstw i ograniczyła podróże.

Liderzy mają zebrać się w Porto od południa w piątek. W szczycie wezmą udział 24 członków Unii Europejskiej, a trzech innych - wezmą udział również w rozmowach na temat szczepionek.

bELazZNW
Nasze zaangażowanie na rzecz jedności i solidarności oznacza również zapewnienie wszystkim równych szans i zapewnienie, że nikt nie zostanie w tyle - czytamy w tekście wyżej wspomnianej deklaracji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELazZOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(117)
realista
6 miesięcy temu
I kolejny już raz cwany Orban ogrywa naszych "umnych" polityków - wypuszcza zająca, a potem 1:27!
Jaja
6 miesięcy temu
⭐⭐⭐⭐⭐*⭐⭐⭐
Dobranoc
6 miesięcy temu
Bierze mnie spanie
bELazZOr
Rafał
6 miesięcy temu
Oszołomkom przypominam, że równość płci to również zrównanie praw mężczyzn m.in. w sprawie wieku emerytalnego czy np. przed sądem rodzinnym.
lampart
6 miesięcy temu
Facetom trzeba obciąć wacki a babkom cycki. Wtedy bedzie równość płci.
J99
6 miesięcy temu
Brukslscy urzedasy powinni w ramach rownosci plci zmanipulowac zdrowotnie mezczyzn zeby rodzili dzieci. Po co nasze pieknosci musza zachodzic w ciaze i tracic swoje boskie uroki. !!!!
rumcajs
6 miesięcy temu
"Zintensyfikujemy wysiłki, aby zwalczać dyskryminację i aktywnie działać na rzecz zlikwidowania różnic między płciami ... i promowania równości" - czyli celem UE będzie wyprodukowanie człowieka-obojniaka i UE będzie walczyć teraz z przejawami "nadmiernej" męskości i kobiecości? Czy tych urzędasów już całkiem po...ło? Takie zdanie mogło wyjść wyłącznie spod pióra kompletnego debila. Jeżeli tacy ludzie rządzą Europą, a europejczycy pozwalają na ich rządy to znaczy, że cały kontynent jest skazany na zagładę. Państwo ma zapewniać równość wobec prawa i równość szans. Tylko tyle i aż tyle. Nic więcej nie jest nikomu do niczego niepotrzebne. Każdy urzędas, który się podpisał pod taką głupotą powinien stracić dyscyplinarnie robotę jako stanowiący zagrożenie dla otoczenia ze względu na swoją bezdenną głupotę.
Kanis
6 miesięcy temu
Dziwne. Przecież wg UE dewiacja jest naturalną konsekwencją rozwoju nowoczesnego Europejczyka. Stąd wszystkie ponad 50 płci jakie obecnie się ujawniają i są lobbowane w różny sposób powinny być ujęte w dyrektywach UE. Nie może być przecież tak, że choćby Robert B - europoseł czuł się pokrzywdzony, że jego płci, opartej na roli pośladków w kontaktach interpersonalnych, nie ujęto w dyrektywie. Toż to skaza na filozofii równości i co najmniej błąd prawny.
mar
6 miesięcy temu
To ze tym panom równość przeszkadza top wiem ale ze tamci sie zgodzili
Transfer Resi...
6 miesięcy temu
Wszystkie płci są równe prócz płci heteroseksualnych. Te nie mają prawa do niczego.
werte
6 miesięcy temu
Prawda ale ze kato- faszysci do miana człowieka opiero aspiruja Jezcze z 200 lat i bedzimy mogli porozmawiac na równych prawach !!!!!
when
6 miesięcy temu
nie rozumiem, ludzi posyłajcych dzieci w ramiona tej ośmiornicy. Komunie, msze, pogrzeby ... tylko ludzie moga to zakończyć, pozwolić sobie na wolność, bez kato-ideologii, wolni od nienwisci, bez okupacji umysłu i woli.
Płcie są równ...
6 miesięcy temu
Tak jak bezdomny Bengalczyk jest równy Putinowi.
bELazZOj
???
6 miesięcy temu
Będą likwidować różnice między płciami? Operacyjnie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić