Zaatakował maczetą, uderzał po głowie i korpusie. Sąd wydał wyrok

52

Ponad dwa lata temu na jednym z osiedli w Grudziądzu doszło do bestialskiego zdarzenia. Adam S. zaatakował mężczyznę maczetą. Ofiara na wskutek ataku została kaleką. Sąd Okręgowy w Toruniu wydał wyrok.

Zaatakował maczetą, uderzał po głowie i korpusie. Sąd wydał wyrok
Sąd w Toruniu wydał wyrok w sprawie ataku maczetą w Grudziądzu (Pixabay, Policja, Policja)

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 3 listopada 2021 roku w mieszkaniu przy ul. Słowackiego w Grudziądzu. Wówczas Adam S. zaatakował maczetą mężczyznę, z którym był skonfliktowany.

W stronę ofiary oddał pięć brutalnych i silnych ciosów. Celował w głowę i korpus.

W toku procesu Sąd Okręgowy w Toruniu ustalił, że mężczyzna przeżył jedynie dzięki zasłonięciu się rękami i nogami, co uniemożliwiło skuteczne zadawanie ciosów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mamed Khalidov otworzył się na temat depresji. "Gryzłem skórzaną kanapę"

U poszkodowanego stwierdzono poważne rany cięte, między innymi przedramienia, palca, podudzia. Doznał również złamania ręki w łokciu oraz uszkodzenia nerwu kości strzałkowskiej.

Podczas procesu potwierdzono również, na podstawie opinii biegłego, że ofiara tego ataku nie tylko doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, lecz także kalectwa - prawą ręką już nic nie zrobi.

Zaatakował maczetą, uderzał po głowie i korpusie. Sąd wydał wyrok

W związku z tym Adam S. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Jego proces w Toruniu zakończyło 22 grudnia 2023 roku ogłoszenie wyroku. Sąd Okręgowy w Toruniu uznał go za winnego nie tylko spowodowania ciężkich obrażeń i kalectwa, ale i usiłowania zabójstwa.

Liczył się z tym, że może zabić swoja ofiarę - przyznał Sad Okręgowy w Toruniu, ogłaszając w grudniu wyrok dla Adama S.

Sąd skazało go na 6 lat bezwzględnego więzienia oraz nałożył na niego obowiązek zapłaty pokrzywdzonemu mężczyźnie 49 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny. O wydanie jego uzasadnienia na piśmie wnioskowała już zarówno prokuratura, jak i obrońca oskarżonego, adwokat Michał Masłowski - przekazuje "Nowościom" Jarosław Szymczak, asystent rzecznika Sądu Okręgowego w Toruniu.

Dodajmy, za usiłowanie zabójstwa Adamowi S. grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: o2.pl, nowosci.com.pl

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić