o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Zabił 51 muzułmanów. Mówi, że planował więcej

491
Podziel się

Zabił 51 osób, a całe zajście relacjonował "na żywo" w mediach społecznościowych. 29-letni Brenton Tarrant mordował wiernych w meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii. Zaplanował wszystko z zimną krwią i chciał, aby ofiar jego rzezi było jak najwięcej. Morderca właśnie stanął przed sądem.

Zabił 51 muzułmanów. Mówi, że planował więcej
Seryjny zabójca stanął przed sądem. (EPA, JOHN KIRK-ANDERSON , POOL)
bEhWcYzV

Do morderstw doszło w 2019 roku. Australijczyk Brenton Tarrant zabił 51 osób, choć chciał, aby było ich nawet dwa razy więcej. W poniedziałek w sądzie patrzył ofiarom, które cudem przeżyły masakrę, prosto w oczy, zupełnie niewzruszenie - informuje agencja Reutera. Jego mina nie wyrażała ani skruchy, ani żalu. Niektórzy muzułmanie, których bliskich usiłował zabić lub zabił z zimną krwią, okazali mu więcej empatii w sądzie, niż uczynił to 29-letni morderca.

Współczujemy też twojej rodzinie, bo dzisiaj cierpią tak jak my - mówiły w sądzie ofiary w stronę Tarranta - relacjonuje agencja Reutera.
bEhWcYzX

Tarrant zabijał muzułmanów, ponieważ chciał zwrócić uwagę na zagrożenie, jakie jego zdaniem stanowi ta religia dla Zachodu. Prokurator Barnaby Hawes podczas rozprawy sądowej przytoczył słowa oskarżonego, który po zatrzymaniu powiedział, że chciał zabić o wiele więcej osób. W planach miał także m.in. podpalenie meczetów.

Za masowe morderstwo oficjalnie grozi mu dożywocie bez możliwości wcześniejszego ubiegania się o zwolnienie z więzienia. Jak podaje Reuters - tego typu wyrok byłby pierwszą tak surową karą w historii Nowej Zelandii.

Zobacz także: 19-latka przeżyła masakrę studentów w Kenii

Zabójstwa w meczecie Masadżid Al-Nur transmitował na Facebooku

Tarrant aplanował każdy szczegół mordu, którego dokonał. Przygotowywał się przez kilka miesięcy. Chciał, aby akcja przeszła jak najsprawniej, aby mógł w jak najkrótszym czasie zabić jak najwięcej osób.

bEhWcYAd

Skanował teren m.in. dronem, a następnie w domu przygotowywał na podstawie zdjęć mapy. W dniu tragedii w meczecie Masdżid Al-Nur w Christchurch zabił 43 osoby, a potem szybko pojechał do meczetu Masdżid Linwood, gdzie zabił kolejnych 8 osób. W planie miał jeszcze trzeci meczet, ale został aresztowany. Wśród zabitych był zaledwie 3-letni chłopiec, do którego Tarrant strzelił dwukrotnie. Ojciec dziecka płakał, mówiąc o tym w sądzie.

Brenton Tarrant inspirował się m.in. biografią innego zabójcy - Andersa Breivika. Jego poglądy charakteryzowała postawa skrajnie antyislamska. Nawoływał do zabójstw muzułmanów na całym Zachodzie. Wierzył w liczne teorie spiskowe, a także prawdopodobnie był autorem manifestu zainspirowanego faszystowską ideologią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhWcYAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(491)
Wagabunda
6 miesięcy temu
Do krzywo piszących o Wielkim Człowieku - -BRENDONIE TARRANCIE- Każdy Człowiek ma nie tylko prawo, lecz zarazem obowiązek bronić siebie, swoich bliskich oraz Ludzi zagrożonych przemocą. Widząc co się wyrabia, poświęcił swoje młode Życie aby NAS bronić. W tym meczecie czaił się na nas wróg. To był ośrodek służący rekrutacji terrorystów. Psychopatów mających jeden cel: zamordować jak najwięcej nas. Po to tam się zbierali. Uderzył tam gdzie czaił i szykował się na nas wróg. Można rozpatrywać jego działanie jako czyn motywowany szlachetnymi pobudkami. Obrona konieczna. Czy ją przekroczył? To powinien rozpatrywać Sąd. Winne są służby które zaniedbują działania które należą do ich obowiązków. Najbardziej politycy którzy wiążą tym służbom ręce. Także skandaliczna polityka europejska. Ludzie w obliczu zagrożenia biorą sprawy w swoje ręce. Nie chcemy być bezkarnie i bestialsko mordowani we własnych, pozornie bezpiecznych państwach. Często tam gdzie mieszkamy od dziecka. Każdy czyn należy rozpatrywać nierozerwalnie z okolicznościami które do niego doprowadziły. Proszę zapoznać się bliżej z prawem.
Wagabunda
7 miesięcy temu
Szacunek Tobie Brentonie Tarrancie! Jesteś Wielki!
Straż.Granic.
7 miesięcy temu
Zabójca naszych wrogów jest naszym Obrońcą, Mścicielem, Bohaterem. Jesteśmy mu winni wielki szacunek, wsparcie,troskę i pamięć po wsze czasy. Wiwat Brentonie Tarrancie, obyś żył wiecznie, niedługo wolny i sławny. Pozdrawiam Cię Serdecznie.
bEhWcYAz
Poeta
7 miesięcy temu
"Gwałt niech się gwałtem odciska" - cyt. Adam Mickiewicz
Cywil zagrożo
7 miesięcy temu
Bohater, obrońca naszych wartości, naszego świata. Wzór. Czy gdyby było więcej takich Wspaniałych Ludzi, przestali by nas mordować w Europie? Czy to jedyny sposób? Brendon, serdecznie Cię pozdrawiam. Mam nadzieję że przyjdzie opamiętanie i niedługo odzyskasz wolność i otrzymasz medal. I zerot za naboje, Nasz Obrońco!
Żołnierz
7 miesięcy temu
Muzułmanie w szoku? Myśleli że oni będą nas wyrzynać bezkarnie i nie będzie żadnej odpowiedzialności? Żadnego odwetu z naszej strony? Tylko my możemy ginąć w zamachach, tylko im wolno zabijać? A tu takie zdziwko. Dlaczego? Przecież oni uwielbiają gwałcić i mordować?
toonami
8 miesięcy temu
A zamach w Bernie co to jest ?
Mahomet
9 miesięcy temu
Lubię 9-cio letnie dziewczynki :P(|)
MAO
9 miesięcy temu
tylko xD lol smute
Pan
10 miesięcy temu
Przyjdą czasy, że będzie jeszcze bohaterem tak jak i Breivik.
ALLAH AKBAR
10 miesięcy temu
AVE ISIS
ALLAH AKBAR
10 miesięcy temu
Skatujcie go ALLAH AKBAR
Nieżałujęich
10 miesięcy temu
Jak by to muzulmanin zrobil to wsrod tych ofiar by byl bohaterem i by się smiali w twarz innym ludziom . Dobrze ze raz poczuli to co sami robia codziennie na calym swiecie
bEhWcYAr
NNNN
10 miesięcy temu
Czy muzułmanie mają wyrzuty sumienia zabijając chrześcijan?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić