o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Atak w Nowej Zelandii. Terrorysta zadał ohydne pytanie

264
Podziel się

Terrorysta, który przeprowadził atak na meczety w Nowej Zelandii, zaraz po aresztowaniu zadał mrożące krew w żyłach pytanie. To, co powiedział Brenton Tarrant, zdumiało policjantów. W ataku na meczety w Nowej Zelandii zginęło 51 osób.

zamac w nowej zelandii christchurch brenton tarrant
zamac w nowej zelandii christchurch brenton tarrant (East News, Mark Mitchell)
bDJnUcOJ

Do zamachów doszło 15 marca 2019 roku. Uzbrojony sprawca wszedł do dwóch meczetów w Christchurch i zaczął strzelać do wiernych. Gdy aresztowała go policja, z jego ust padło wstrząsające pytanie.

Ilu zabiłem? – dopytywał funkcjonariuszy Brenton Tarrant.

W trakcie zatrzymania terrorysta miał być "oszołomiony". Kiedy jednak po chwili doszedł do siebie, jedyne, co go ponoć interesowało, to liczba zabitych. 28-latek miał się upajać tym, co zrobił – donosi The Australian.

bDJnUcOL
Zobacz także: Zobacz też: Polka została żoną terrorysty. Laila Shukri opisała jej historię

Masakrę transmitował w mediach społecznościowych. W ataku w Nowej Zelandii zginęło 51 osób, a 49 zostało rannych. Tarrantowi postawiono 51 zarzutów morderstwa i 40 zarzutów usiłowania morderstwa. Oskarżono go też o terroryzm.

To pierwszy zarzut o terroryzm w historii Nowej Zelandii. Część ekspertów twierdzi, że może to skomplikować proces. Ma on ruszyć w maju przyszłego roku. Brenton Tarrant nie przyznaje się do winy.

bDJnUcOR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDJnUcPm
KOMENTARZE
(264)
fgsnb
rok temu
Taki tam incydent.
caqsq
rok temu
Kij ma dwa końce turbany
Ramzes III
rok temu
250 zabitych w ataku w SRI LANCE JAKO ODWET. Tylko jeden kościół. napiszecie o tym?
bDJnUcPn
erti
rok temu
Nie terrorysta tylko BOJOWNIK O WOLNOŚĆ I ochronę klutury i obyczajów danego kraju. Gdyby Islamiści po przywędrowaniu do innego kraju asymilowali się z nową kulturą, obyczajami, prawem i nie gwałcili, mordowali, wysadzali ludzi w powietrze, nie doszło by do tej strzelaniny.
Pajonk krzyża...
rok temu
A umoczyl naboje w świńskiej krwi?
Najnowsze komentarze (264)
Kibic
3 miesiące temu
Brentonie Tarrancie! Jesteś Wielkim Człowiekiem! W przyszłości dzieci będą się o Tobie uczyć w szkołach. Będą stawiać Ci pomniki. Jeśli Nasza Cywilizacja przetrwa. Przetrwa dzięki takim postaciom jak Ty. Wielkich Ludzi trzeba szanować. Pozdrawiam Cię Brentonie Tarrancie, oby Twoje Czyny okryły Cię Chwałą! Oby jak najszybciej nastąpiło opamiętanie i obyś szybko wrócił w Chwale do Swojego Domu. Pozdrawiam Cię Serdecznie Brentonie i życzę Wszystkiego Najlepszego!
Patriota
3 miesiące temu
Brenton zrozumiał amerykańską maxymę: "Nie pytaj co Twój Kraj może zrobić dla Ciebie. Pytaj co Ty możesz zrobić dla Twojego Kraju!" Co zrobiłeś Ty dla Swojego Kraju? Co ja zrobiłem?
Lechia
3 miesiące temu
Brenton! Brenton! Brenton!-Jeszcze jeden i jeszcze raz.. Sto lat, sto lat niech żyje nam... Brenton, Brenton, Brenton Niech Żyje Naaam...
Rachmistrz
3 miesiące temu
Cóż za hipokryzja Pana Redaktora! Krytykuje Brendona że putał o sztuki, a sam Pan Redaktor umieszcza tą informację jako tytułową!!! To widać że chyba jednak jest to istotne, prawda? To jak, jeden może umieszczać to na pierwszym miejscu a drugi który się nad tym napracował [przygotowania!] nie ma prawa spytać o ilość? Widać go to w końcu interesowało. Dziwne? Raczej całkiem naturalne. Człowiek jak się stara w pracy zawsze później pyta ile wyszło.
Husarski
3 miesiące temu
Jaki znowu zamach?! Jaki terrorysta?! Plotkary z Was straszne! Nie wiecie wogóle o kłopotach w NZ. Przez nieuczciwych odbiorców energii elektrycznej elektrowniom grozi bankructwo. To był inkasent, rozliczył całkowicie tych co podpinali się na lewo. Pojechał na posterunek bo za zużyte naboje rozlicza policja. Przekroczył normy o trzy magazynki! Dlatego tyle tłumaczenia. Musi dopłacić z własnej kieszeni i może nawet straci premię. Nowa Zelandia to bardzo praworządny kraj. Daleko Europie do niej. Kiedy u Nas tak będzie?
Wagabunda
4 miesiące temu
Widzę że poruszenie straszne jak Brandon zrobił odwet. Odwet za masowe mordy dokonywane przez islamistów. Ofiarami ci którzy nie są ich wyznania. Gdy są masowo mordowani Chrześcijanie, Koptowie, Ateiści i inni, wtedy cisza. Dlaczego teraz taki szum?
Wagabunda
4 miesiące temu
Widzę że poruszenie straszne jak Brandon zrobił odwet. Odwet za masowe mordy dokonywane przez islamistów. Ofiarami ci którzy nie są ich wyznania. Gdy są masowo mordowani Chrześcijanie, Koptowie, Ateiści i inni, wtedy cisza. Dlaczego teraz taki szum?
con
6 miesięcy temu
jestesmy z toba Brenton Tarrant
bDJnUcPf
con
6 miesięcy temu
Uzbrojony sprawca wszedł do dwóch meczetów w Christchurch i zaczął strzelać do wiernych. JAK TO JEST , MY JESTESMY NIEWIERNI , TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
999
6 miesięcy temu
moje zdanie razi, a mnie niewierni mogą ranić???
999
6 miesięcy temu
Jak niewierni mordują tysiące białych to sataniści mówią ok. a to szok , a ja śpiewam ,,nic sie niestało polacy nic sie nie stało,,.
Plogkivdsa
6 miesięcy temu
A powiem wam tak Muzlmanie zabijaja Chrzescijan na calym Swiecie i przez to opinia pubilczna ich potepia to szuklali pomyslu jak zniszczyc Chrzescijan od srodka to wymysliji LGBT a ci wszystko robia aby zniszczyc kosciol bo wiedzieli ze kosciol tego niezakceptuje. Dobre co nie!!!
walicbrudasow...
rok temu
Nie strzelał do białych, czyli miał jakieś postanowienia iich się trzymał. Nie widzę w tym problemu!
DD
rok temu
ZWOLNIC
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić