o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Zablokował dwa wyjazdy OSP. "Kierowiec Roku - w kategorii parkowanie"

152
Podziel się

W jednej z dzielnic Augustowa (woj. podlaskie) pewien kierowca zaparkował auto, blokując dwa wyjazdy dla wozów strażackich. Mężczyzna wrócił po auto po ok. 6 godzinach. Został ukarany mandatem.

Zablokował dwa wyjazdy OSP. "Kierowiec Roku - w kategorii parkowanie"
"Właściciel tej srebrnej strzały otrzymuje od strażaków tytuł "Kierowiec Roku" - w kategorii parkowanie" - czytamy na profilu OSP Augustów-Lipowiec. (Facebook)
bEqawEzV

W ubiegłą sobotę 19 czerwca przed remizą strażacką OSP Augustów-Lipowiec kierowca mercedesa zaparkował wzdłuż jednostki tak, że zablokował dwa wyjazdy dla wozów strażackich. "Właściciel tej srebrnej strzały otrzymuje od strażaków tytuł "Kierowiec Roku" - w kategorii parkowanie" - czytamy na profilu OSP Augustów-Lipowiec.

Strażacy próbowali znaleźć kierowcę samochodu, jednak bez skutku. Mężczyzna został ukarany mandatem.

bEqawEzX
Zdarzało się, że zastawiono nam wejście do siedziby, ale z czymś takim spotkaliśmy się po raz pierwszy. Próbowaliśmy szukać kierowcy, ale nie przynosiło to skutku. Wezwany na miejsce policjant wypisał mandat i włożył go za wycieraczkę - mówi Zbysław Kurczyński, prezes OSP Augustów-Lipowiec w rozmowie z TVN24.

Strażacy z jednostki OSP Augustów-Lipowiecz poinformowali Państwową Straż Pożarną, że w razie wezwania nie będą mogli wyjechać do gaszenia pożaru.

Chcieliśmy wezwać firmę, która odholowałaby mercedesa na koszt właściciela. Okazało się jednak, że nie można tego zrobić, jeśli przy remizie nie jest ustawiony znak zakazu parkowania. Zgodnie z przepisami naklejki, które powiesiliśmy na drzwiach, nie wystarczą. Rozpoczynamy właśnie starania o ustawienie znaku, żeby już nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła - wyjaśnia prezes OSP, cyt. przez TVN24.
bEqawEAd

Kierowca mercedesa wrócił po auto po ok. 6 godzinach. Mężczyzna sprawiał wrażenie, jakby nie zdawał sobie sprawy, gdzie zaparkował. Na szczęście strażacy w tych godzinach nie dostali wezwania do gaszenia pożaru.

Zobacz także: Niezwykła akcja policjantów z Poznania. Piloci helikoptera przewieźli serce z województwa zachodniopomorskiego do Wrocławia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqawEAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(152)
USA
miesiąc temu
A nice mogla wlaczyc bomb I staranowac idioty??
Geg
miesiąc temu
A może to był podpalacz ;D
ewq
miesiąc temu
Stan wyższej konieczności zastosować na tarana go
bEqawEAz
wqergwq
miesiąc temu
było go odholować jeszcze za parking by zapłacił
65 j
miesiąc temu
w kodeksie drogowym pisze gdzie nie można parkować,wystarczy przeczytać o ile umie się czytać.
mkca
miesiąc temu
Policja powinna nakazać odholowanie pojazdu na koszt właściciela lub zabezpieczyć pojazd do czasu zakończenia procesu o wprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia. A sąd nie powinien mieć problemu z interpretacją prawa. Na głupotę nie pomogą żadne znaki. Jak właściciel zapłaciłby dwie pensje krajowe kary z kosztami sądowymi to by nauczył się na zawsze gdzie wolno a gdzie nie można parkować.
konsultant
miesiąc temu
Czy ten kierowca już sie zaskrzepionkował?
vcvcb
miesiąc temu
Skoro nie można odholować bo znaku nie było to za co dostał mandat?
niski
miesiąc temu
Kilka lat temu mieszkając w Chicago,zdziwiony byłem widząc przeciągnięte przez szyby w samochodzie węże strażackie. Samochód osobowy zaparkowany był na ulicy osiedlowej przed hydrantem, w miejscu oznakowanym zakazem zatrzymywania. Dodatkowo na na długości zakazu parkowania krawężnik pomalowany był żółtojaskrawym kolorem. Węże przecisnęli strażacy uszkadzając szyby samochodu, po kilku minutach przyjechał patrol policji pozostawiając mandat za wycieraczkę samochodu. Oprócz mnie, nikogo to nie zaskoczyło ani nie zdziwiło.
maciek
miesiąc temu
tam jest tyle kanałów i jezior , miałby gdzie szukać
Należy_się
miesiąc temu
Nie można inaczej nazwać tego kierowcy jak inteligentny inaczej. A jak? Niech każdy sobie dopowie.
Zdziwiony
miesiąc temu
Podpalić i wezwać straż pożarną.
NN.
miesiąc temu
A jakby był pożar to co wtedy by zrobiła milicja ? Wystawiła drugi mandat za drugą wycieraczką ?
bEqawEAr
Zbylu
miesiąc temu
Pewnie auto jakiegoś urzędnika powiązanego z partią rządzącą. Dlatego "nieruszalne"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić