Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Zabójstwo ciężarnej 13-latki w Piekarach Śląskich. Nowe informacje

72
Podziel się

Tą tragedią żyła cała Polska. W styczniu 15-letni Kacper z zimną krwią zamordował 13-letnią Patrycję z Bytomia. Nastolatka była w ciąży. 9 września chłopak trafił do Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.

Zabójstwo ciężarnej 13-latki w Piekarach Śląskich. Nowe informacje
15-letni Kacper z zimną krwią zamordował 13-letnią Patrycję z Bytomia. (Policja)

Dramat, który wydarzył się w styczniu br. w Piekarach Śląskich, wstrząsnął całą Polską. 15-letni Kacper przyznał się zabójstwa 13-letniej Partycji z Bytomia. Wyniki badań wykazały, że 13-latka była w ciąży. Nastolatek nie usłyszał zarzutów, gdyż 15 lat ukończył dzień po zabójstwie. Najsurowsza kara, jaką może dostać to pobyt w zakładzie poprawczym do 21. roku życia.

15-latek na obserwacji zostanie 6 tygodni

Jak informuje portal gazeta.pl, Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach wydłużył obserwację psychiatryczną nastolatka do sześciu tygodni. 9 września 15-letni Kacper trafił do Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie. Wyniki badań biegłych przesądzą o jego dalszym losie.

Sędzia Tomasz Pawlik, rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach w rozmowie z powyższym źródłem podkreślił, że w sprawie trwają czynności, a kluczowe będzie pozyskanie opinii biegłych z Zespołu Diagnostycznego przy Schronisku dla Nieletnich, Opiniodawczego Zespołu Specjalistów Sądowych oraz biegłych psychiatrów z Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.

Kacper początkowo miał zostać w ośrodku w Garwolinie cztery tygodnie. Jednak kilka dni po jego przyjeździe przedstawiciele ośrodka zwrócili się do sądu o przedłużenie obserwacji chłopaka o kolejne 2 tygodnie. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach wyraził na to zgodę.

Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się kolejna rozprawa. "Obecnie nie jest znany termin rozprawy, zostanie wyznaczony dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych opinii biegłych" - informuje sędzia Tomasz Pawlik w rozmowie z portalem gazeta.pl.

15-letni Kacper może trafić do zakładu poprawczego (z którego wyjdzie po ukończeniu 21. roku życia) albo do ośrodka psychiatrycznego, gdy lekarze stwierdzą u nastolatka zaburzenia psychiczne.

Zobacz także: Wypadek na DK86 pod Tychami. Tir wylądował w rowie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Ergo
3 miesiące temu
Czy to na pewno on zabił? A może to jego dziadek wpadł na taki szatański pomysł i to zrobił? A młody tylko chroni go przed więzieniem? Przecież to u dziadka zmieniał ubranie, więc dziadek wszystko wie. Czy śledczy poszli tym tropem?
Boss
3 miesiące temu
Oczywiście Śląsk...
uve
4 miesiące temu
Gdy lekarze stwierdzą u nastolatka ZGON
Awalum stra...
4 miesiące temu
Stt
CZYSTA PRAWDA...
4 miesiące temu
Wina lerzy po stronie dorosłych ludzi, którzy znają rzeczywistość urzeczywistnioną w realiach, szkoda przyszlych młodych pokoleń ...
ola
4 miesiące temu
jakie dzieci mają być , sami je tak wychowujemy brak autorytetów brak szacunku do własnego ciała brak szacunku do życia brak zasad odchodzi sie od kościoła od przykazań a zamiast tego nie dajemy nic od siebie
jkm
4 miesiące temu
Zamordował z zimną krwią i będzie sobie żył i chodził wolny.Nie do zaakceptowania.
Aris
4 miesiące temu
W Internecie bez problemu kupisz oryginalne tabletki poronne za 400 zł. Mógł chłopak sprawdzić w Internecie lub poprosić kogoś starszego o pomoc. Natomiast on wybrał coś absurdalnego czyli morderstwo.
grazyna
4 miesiące temu
napewno dzien pozniej bylby madrzejszy mysle ze zapoznal sie dobrze z kodeksem
rafał
4 miesiące temu
Już widzę jak pomogą młodemu chłopakowi "wyjść na prostą" !
AntyDoda
4 miesiące temu
12sto a nawet 9cioletnie dziecko rozumie co to smierc. 15stolatek jest albo chory psychicznie, albo maksymalniezdemoralizowany. W obydwu przypadkach nalezy go izolowacod reszty spoleczenstwa.
anna
4 miesiące temu
Czy naprawdę tego chcemy? Czy w takim wypadku aborcja nie uchroniłaby 2 żyć - matki i ojca? Młodociany jak pójdzie do poprawczaka to dopiero będzie miał szkolenie z łamania prawa.
starszyuczeń
4 miesiące temu
,,RÓBTA CO CHCETA'' POWIEDZIAŁ IDOL DO MŁODYCH, NO TO ROBIĄ !!! HANIEBNE TO !!!
Mariusz
4 miesiące temu
Nie przekreślajcie chłopaka z góry. Przemyśli wszystko, wyjdzie w wieku 21 lat i może zrobić wiele dobrego. Stracone zostało życie i nic tego nie cofnie. Nie ma sensu aby tracone było też drugie życie. Każdy powinien mieć szansę odkupienia win.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić