Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Zachodniopomorskie. Ratownicy medyczni brutalnie zaatakowani na weselu

471

W Świdwinie, na parkingu jednego z domów weselnych, doszło do brutalnego ataku. Goście weselni zaczęli bić i kopać ratowników medycznych, których wezwano do nieprzytomnej kobiety. Sprawa trafiła na policję.

Zachodniopomorskie. Ratownicy medyczni brutalnie zaatakowani na weselu
Ratownicy zostali brutalnie pobici przez weselników. (Facebook)

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano, 16 sierpnia. Do jednego z domów weselnych w Świdwinie wezwano karetkę, ponieważ jedna z uczestniczek przyjęcia straciła przytomność. Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zostali powitani na miejscu w przerażający sposób.

Brutalny atak na ratowników

Zespół z karetki został pobity. Z niewiadomych przyczyn weselnicy zaczęli w brutalny sposób atakować ratowników, uniemożliwiając im pomoc medyczną potrzebującej kobiecie.

Kiedy ratownicy medyczni dotarli na miejsce od razu zostali zaatakowani przez świadków zdarzenia. Jeden z weselników zaczął szarpać i siłą wyciągać z karetki kierowcę. Uderzył też w twarz i klatkę piersiową ratownika medycznego, który próbował uspokoić sytuację i pomóc koledze - relacjonują ratownicy na Facebooku.
Zobacz także: Napadł na policjantów podczas ucieczki. Funkcjonariusze ze Śląska publikują nagranie

Ratownikom udało się dotrzeć do pacjentki, jednak nadal byli atakowani. Kilku świadków zdarzenia kopało medyków gdy ci zajmowali się poszkodowaną. Swoją złość wyładowywali także na karetce.

Swoją złość weselnicy wyładowywali także uderzając w ambulans. Pacjentka w karetce odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala.

Na miejsce wezwano policję. Ratownicy medyczni mają urazy twarzy, kończyn górnych i podarte ubrania.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić