Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Zaginął samolot z wiceprezydentem Malawi. Trwa akcja poszukiwawcza

20

Zaginął samolot na pokładzie którego podróżował wiceprezydent Malawi Saulos Chilima i dziewięć innych osób. Jak podaje telewizja BBC, maszyna zniknęła z radarów po opuszczeniu stolicy kraju Lilongwe w poniedziałek (10 czerwca) rano. Trwa akcja poszukiwawcza, na razie nie przyniosła efektów.

Zaginął samolot z wiceprezydentem Malawi. Trwa akcja poszukiwawcza
Zaginął samolot z wiceprezydentem Malawi Saulosem Chilimą (Getty Images, malawi.gov.mw, malawi.gov.mw)

Według doniesień BBC samolot, którym leciał wiceprezydent Malawi Saulos Chilima i dziewięć innych osób zniknął z radarów w poniedziałek (10 czerwca) rano krótko po tym, jak maszyna wyleciała ze stolicy państwa - Lilongwe. Samolot miał lądować na międzynarodowym lotnisku Mzuzu na północy Malawi, jednak podczas lotu zniknął z radarów.

Malawi: Trwają poszukiwania samolotu z wiceprezycentem

W oświadczeniu biura prezydenta, które opublikowano w związku z zaginięciem poinformowano, iż prezydent Lazarus Chakwera odwołał swój zaplanowany lot na Bahamy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obecnie trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Na ten moment nie udało się odnaleźć maszyny. Nie wiadomo, dlaczego doszło do zaginięcia samolotu. Według niektórych, nieoficjalnych źródeł samolot mógł lądować awaryjnie w lesie. Wiadomo, że Chilima wybierał się na pogrzeb byłego ministra Ralpha Kasambary, który zmarł trzy dni temu.

Więcej informacji podamy już wkrótce.

Zobacz także: "Diabeł opętał dzieci". Oto co działo się w placówce Dzieła Pomocy Dzieciom

Saulos Chilima jest ma 51 lat. Jest wiceprezydentem Malawi od 2014 roku. Polityk był oskarżany o przestępstwa korupcyjne, ale zarzuty wobec niego zostały oddalone przez sąd. Ma żonę i dwójkę dzieci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić