Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Zakaz handlu w niedzielę? Pojawiła się szansa na kompromis

20
Podziel się:

Jest plan odejścia od zakazu handlu na rzecz skrócenia czasu pracy sklepów - informuje "Rzeczpospolita". Nowy pomysł daje szansę na porozumienie w kwestii pracy sklepów w niedzielę.

zakupy
zakupy (Fotolia, fabioga - Fotolia.com)

Według najnowszego pomysłu na uregulowanie pracy sklepów w niedzielę handel w ten dzień dozwolony byłby tylko do godziny 13 - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Propozycję opracował Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Zostanie zaprezentowana na posiedzeniu zespołu w najbliższą środę.

- Ten wariant pracy sklepów w niedzielę popiera cała branża handlowa - mówi szef zespołu poseł Adam Abramowicz. Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej", do poparcia takiej opcji skłania się też rząd.

W przypadku kompromisu nowe przepisy weszłyby w życie najpewniej z Nowym Rokiem.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
XXX
5 lata temu
"bubu" chciałam splusować twój komentarz ale się nie da.... Ciekawe czemu?????
Antymarket
5 lata temu
A co na to kasy samoobsługowe?
U dwa
5 lata temu
Handel w niedzielę powinien być dozwolony do godz. 10, aby zdążyć na sumę o godz. 11.
Ryszard
5 lata temu
O 13 w niedzielę, w każdym większym mijescu pracy powinna być obowiązkowa Msza Święta. Ludzie, którzy zrezygnują z naborzeństwa, powinni być wyrzuceni z pracy.
wx
5 lata temu
A może Posły pójdą w niedzielę do pracy na kase do Biedronki.
MM
5 lata temu
Po co w ogóle oni się tym zajmują? Kto na tym skorzysta? Przeciętny "Nowak" który akurat w niedzielę ma wolne? Markety? Ktoś poza politykami robiącymi szopkę?
osa
5 lata temu
można powiedzieć ,że wilk syty i owca cała ,to jakieś rozwiązanie jest ale ja jestem by chodź jeden dzień w tygodniu ludzie mogli pobyć z rodziną razem a nie ganiać do pracy , na zachodzie to jest i nikt nie traci a przecież supermarkety cierpią na brak pracowników to by rozwiązało problem a teraz tyrają za tych co etaty puste i jeszcze w niedzielę , to po co ten krzyk ,że trzeba będzie ludzi zwalniać jak już brakuje rąk do pracy i niedziela wolna regulowała by zatrudnienie --- niepotrzebny krzyk i nie uzasadniony.
mm
5 lata temu
A czym sie rozni praca w markecie w niedziele od pracy na lini produkcyjnej i na stacji benzynowej itd. wszyscy chca miec niedziele wolą
ozon
5 lata temu
A co na to pracownicy? Jasne, nikt nie lubi pracować w niedzielę. Ale zobaczcie ich reakcje kiedy się dowiedzą, że zakaz lub skrócenie godzin handlowych w niedziele oznacza redukcję zatrudnienia.
Tito
5 lata temu
super pomysł
Andre
5 lata temu
Ludzie chodzą do rożnych kościołów np do Obi Castoramy. Markety przewracały im w głowach ciągają dzieci po sklepach jak by to były wycieczki szkolne . Co to za rodzic co w niedziele jedzie z dzieckiem włóczyć się po sklepach zamiast zorganizować jakiś wypad za miasto
zdziwiony
5 lata temu
Nie rozumiem skąd ten kwik..prawie w całej Europie Zach. wszystkie sklepy w niedzielę są zamknięte i nikt z tego powodu nie robi problemu.Sztuczny problem robią właściciele sieci.Jeśli masz coś kupić..to i tak to kupisz..chyba że nie masz co robić...i niedzielę traktujesz jako zwiedzanie galerii handlowych.,gdzie i tak jest wszystko droższe...
Tadeusz
5 lata temu
To eldorado pracy handlowców nawet a przede wszystkim w niedziele i święta-polskie święta jest wynikiem maczania swych brudnych łap tych spod kolorowej-"tęczowej" szmaty !!!
Wyborca
5 lata temu
Jak nie zakaźą handlu w niedzielę to nigdy nie zagłosuje na PiS między innymi dlatego głosowałem na PiS
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić