Żałoba na Podhalu. Nie żyje wieloletni radny, biznesmen i filantrop

17

Przykra wiadomość z Małopolski. Zmarł Leon Maurer - wieloletni radny gminy Ochotnica Dolna, społecznik, filantrop i biznesmen. - Panie Leonie, bardzo dziękuję za wszelką okazaną mi pomoc - napisał w poruszającym poście na Facebooku wójt Tadeusz Królczyk.

Żałoba na Podhalu. Nie żyje wieloletni radny, biznesmen i filantrop
Nie żyje Leon Maurer (Gmina Ochotnica Dolna)

Leon Maurer zmarł 2 marca w wieku 69 lat. Mieszkaniec Tylmanowej zapisał się w pamięci lokalnej społeczności nie tylko jako biznesmen, choć założone przez niego przedsiębiorstwo usług komunalnych "EMPOL" jest jedną z największych firm w tej branży.

Mężczyzna przez wiele lat był radnym gminnym, a przede wszystkim społecznikiem i filantropem. Jego firma zawsze wspierała inicjatywy charytatywne. Z tego względu Maurer został uhonorowany tytułem zasłużonego obywatela Gminy Ochotnica Dolna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rząd PiS kłamał? Steinhoff: to nie Polska zrezygnowała z dostaw z Rosji, to Rosja zablokowała eksport

Nie żyje filantrop i biznesmen z Podhala

Lokalnego biznesmena wspomina wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk w poruszającym poście na Facebooku. Włodarz gminy wspomniał dawne czasy, kiedy to jako młody chłopak poznał pana Leona za sprawą swojego brata, który był wówczas radnym.

Kto by pomyślał, że po wielu latach spotkamy się ponownie w sprawach samorządowych a Pan Leon również do mnie wyciągnie pomocną dłoń na początku mojego wójtowania… Spotykając go przed kilkoma tygodniami ani przez myśl mi nie przeszło, że będzie to nasze ostatnie spotkanie… To odejście jest zdecydowanie przedwczesne - napisał Królczyk.
Panie Leonie, Bardzo dziękuję za wszelką okazaną mi pomoc. Na zawsze zapamiętam Pana jako człowieka o silnym charakterze a przy tym uśmiechniętego, szczerego, prostolinijnego i dobrego - dodał wójt gminy Ochotnica Dolna w poście na Facebooku.

Msza pogrzebowa za Leana Maurera zostanie odprawiona w Kościele Parafialnym w Tylmanowej w sobotę 4 marca 2023 roku o godzinie 11:00.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić