o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zamek w Stobnicy. Prokurator mówi "stop"

113
Podziel się

O zamku w Stobnicy, który powstaje na obszarze Natura 2000, nadal głośno. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu domaga się wyeliminowania z obrotu decyzji na budowę wydanej przez starostę obornickiego.

Zamek w Stobnicy. Prokurator mówi "stop"
Zamek w Stobnicy (WP)
bDIMbUrV

Zamek w Stobnicy. Prokuratura złożyła odwołanie

Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski uznał ważność zgody na budowę zamku w Stobnicy. Decyzję tę podjął, mimo że jego służby dopatrzyły się naruszenia prawa przez starostę obornickiego, który wydał decyzję na budowę obiektu.

bDIMbUrX

Prokurator chce uchylenia decyzji wojewody Łukasza Mikołajczyka w sprawie zamku w Stobnicy.

Stan prawny został nieprawidłowo zinterpretowany przez organ orzekający - podał w rozmowie z TVN24 rzecznik poznańskiej prokuratury Łukasz Wawrzyniak.

Jak podaje TVN24, Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wniosła również o wydanie postanowienia o wstrzymanie wykonania decyzji starosty obornickiego.

bDIMbUsd

Zamek w Stobnicy. Decyzja o pozwoleniu na budowę "rażąco narusza prawo"

Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu decyzja starosty obornickiego "rażąco narusza prawo" i powinna być wyeliminowana z obrotu prawnego.

Zamek w Stobnicy. Kto jest właścicielem?

Kto buduje zamek w Stobnicy? Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T. Obiekt, który powstaje na terenie Puszczy Noteckiej, na obszarze Natura 2000, ma mieć 14 pięter i wysoką, kilkudziesięciometrową wieżę. Początkowo mało kto wiedział o budowie tak ogromnego obiektu w miejscu, gdzie nie powinien on w ogóle powstać. Gdy ujawniły go zdjęcia lotnicze, wszczęto śledztwo w sprawie zamku w Stobnicy.

bDIMbUse
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIMbUsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(113)
Polacy
3 miesiące temu
Halo halo pytanie kto tu solidnie brał w łapę? Znowu pieniądze załatwią pozwolenia. Kraj dno.
sceptyk
3 miesiące temu
Polska staje się powoli "Bantustanem". Masz pieniądze to załatwisz wszystko. Kwestia jest tylko jedna - za ile...
gajowy
3 miesiące temu
Gdzie się podziały tamtejsze instytucje: nadleśnictwo, nadzór budowlany, straż leśna, straż rybacka, policja, prokuratura, sądy? Za co biorą pensje jeśli nie zauważyli budowy zamku w środku obszaru chronionego ?
bDIMbUsz
jam
3 miesiące temu
I to jest nasze prawo,Można bez zgody wybudowac tylo piętrowy pałac w srodku rezerwatu i nikt nie jest w stanie zatrzymać tego.Jakich to trzeba mieć kumpli znajowych ,tatusiów.Taka budowla i nikt nie widzi.Sąsiad sam sklecił domek na działce pracowniczej domek altankę,boże ile urzedników sie zleciało jakie kary sankcje wymienili i zastosowali.Ja wiem szarego człowieka łatwiej takiemu zgnoića i nagrody premie.Czemu tak jest panie Jarku.
Max
3 miesiące temu
Dlaczego zawsze piszą tylko że właścicielem jest spółka DJ A nie podadzą kto jest właścicielem tej spolki
Najnowsze komentarze (113)
Ela
2 miesiące temu
Ciekawe skąd ta Spółka "Nowak i spółka" mieli na to kasę. W końcu Nowak to podejrzane nazwisko jak wszystkim wiadomo.
stobnica
2 miesiące temu
jak ktoś zawistny zaszkodzi tej madrej budowie to.... za pare lat bedzie oskarzony o szkodnictwo i zlicytowany za szkodnictwo spoleczne.
sledczy
2 miesiące temu
żadam zdemusjonoeania tego pseudo prokuratora
Rece opadaja
2 miesiące temu
Obszar Natura 2000 jest rozległym teren obejmującym nie tylko siedliska przyrodnicze, ale również całą infrastrukturę gospodarczą. W jego granicach możemy zobaczyć całe miejscowości, miasta i wsie, jak również pojedyncze budynki i zakłady, a także drogi.
się zna
2 miesiące temu
Specjalny charakter obszarów Natura 2000 nie wyklucza zabudowy. Ocena ewentualnego zagrożenia musi być dokonywana na podstawie stanu faktycznego, a nie hipotetycznej przyszłości
Ted
2 miesiące temu
A MIERZEJA WIŚLANA TO NIBY JEST OK. NIECH SIĘ PAN PROKURATUR LEPIEJ ZAJMIE TYM CO DO NIEGO NALEŻY
Inshi
2 miesiące temu
Ja na własnej dziłce nie mogę porządnej szopy na narzędzia bez masy papierologii i papierków postawić. A tu hopsa, walizka pieniędzy zmieniła właściciela i nawet w puszczy można bez pozwoleń zamki stawiać :)
fanka
2 miesiące temu
Czyli gdyby nie zdjęcia lotnicze, nie byłoby sprawy. Zamek by został zbudowany, przyjmował by turystów, a nikt nadal by nie wiedział o jego istnieniu:))))) A teraz co? rozbiortą go? a co to da? wyspa juz zbudowana, rowy przekopane, za późno....I na to własnie liczy tajemnicza spółka....
bDIMbUsr
12345
2 miesiące temu
gdzie byli zieloni
ale
2 miesiące temu
przepisy przepisami sa rozne w roznych czasach ale to jest ladne teraz to zniszczyc byloby totalna glupota
ArekPolska
2 miesiące temu
Tylko ten co przechodził koszmar walki z urzędnikami na przykład przy decyzji środowiskowej i całej reszcie pozwoleń wie ile to pieniędzy i zmarnowanego czasu. I jak się komuś uda to zniszczyć rozwalić jak to bogatszy ode mnie nie może tak być. Jeden z drugim jak ci żal... ściska to weź się do roboty i też sobie postaw zamek albo co tam chcesz. A jak nie umiesz to przynajmniej nie przeszkadzać
Brawo
2 miesiące temu
Znów my Polacy z podatków zapłacimy odszkodowanie.. Gość legalnie budował bo dostał pozwolenie..Kto będzie się przejmował że ktoś będzie zadał z 200milonow i tak zrobi na tym biznes😂😂
Jak
2 miesiące temu
Gdzie są aktywiści, droga nie zamek tak, wiadomo chodzi tylko o kasę
8787
2 miesiące temu
Zamknąć inwestorów. Budowę przerwać , nie rozbierać, niech to będzie pomnik upadku pychy i bezprawia, a przyroda sama się z tym paskudztwem upora. Niech zarośnie bluszczem i stanowi siedlisko dla jaskółek, sów , nietoperzy i takich tam. A masoni niech wiedzą, że tu nie Ciupabantustan i nie można stawiać molochów w środku rezerwatów.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić