aktualizacja 

Zamordowali ją Rosjanie. Niesamowite, co zrobił jej pies

Historia psa Rini z Makarowa podbiła serca internautów na całym świecie. Wierny zwierzak przez ponad miesiąc czekał pod domem na powrót swojej właścicielki, która została zamordowana przez Rosjan.

Zamordowali ją Rosjanie. Niesamowite, co zrobił jej pies
Pies trafił już do nowego domu, gdzie otrzymał opiekę. (Telegram, Twitter)

Rini mieszkała w miejscowości Makarów w obwodzie kijowskim. Jej właścicielka Tetiana była wdową. Mąż zmarł kilka miesięcy wcześniej na Covid-19.

Pies czekał przez miesiąc

Kiedy 28 lutego rosyjskie wojska wkroczyły na te tereny, Tetiana nie zdążyła nigdzie się ukryć. Jeden z żołnierzy zabrał kobietę do sąsiedniego domu, gdzie gwałcił ją przez kilka dni, a następnie brutalnie zamordował.

Sąsiedzi nie byli w stanie jej pomóc. Żołnierze zamykali w piwnicach także innych mieszkańców i grozili im, że ich pozabijają. Kiedy wieś została wyzwolona odnaleziono ciało Tetiany i pochowano je w ogródku.

Przez cały ten czas suczka Rini czekała na swoją właścicielkę na progu domu. Gdy do wsi przybyli Ukraińcy i chcieli zabrać psa, ten za każdym razem uciekał i wracał pod drzwi. Po kilku próbach udało się jedynie nakarmić upartego psa.

Serwis "Obrońcy wolności" pisze o Nadii, która przez kilka dni dokarmiała suczkę. Przychodziła regularnie i próbowała ją oswoić, aby w końcu przekonać ją do opuszczenia pustego już domu. W końcu kobiecie udało się zabrać psa. Znalazła dla niego także nową rodzinę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Propozycja metropolity ws. Mariupola. "Jest tutaj szeroko omawiana"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić