Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Zaproponowali Polakom muzułmanów za sąsiadów. Reakcja? „Zły islamista”

209

"Nie chcę muzułmanina jako sąsiada" - tak co trzeci Polak zareagowałby na wiadomość, że ma mieszkać drzwi w drzwi z wyznawcami islamu.

Zaproponowali Polakom muzułmanów za sąsiadów. Reakcja? „Zły islamista”
(iStock.com)

Aż 35,4 proc. respondentów stwierdziło, że nie chciałoby mieć muzułmanina za sąsiada. Dla 38,7 proc. Polaków badanych w sondażu "Rzeczpospolitej" sytuacja ta byłaby obojętna, a pozytywnie zareagowałaby znacząca mniejszość, bo tylko 21 proc. ankietowanych przez IBRIS. Co zaskakuje, to wysoki odsetek osób, które odpowiedziały, że "byłyby bardzo na nie", bo wyniósł aż 25,8 proc.

Nie ma wątpliwości, że muzułmanie zajmują obecnie pierwsze miejsce wśród „obcych", których nie akceptuje duża część polskiego społeczeństwa - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Żydów lubimy bardziej? 9,5 proc. osób byłoby niezadowolonych z sąsiedztwa rodziny żydowskiej. A jaka byłaby reakcja, gdyby partner lub partnerka okazali się innej religii? Według sondażu 14 proc. byłoby niezadowolonych, jeśli druga połówka byłaby wyznania mojżeszowego, z kolei przeciwko związkowi z muzułmaninem opowiada się 39 proc. z nas.

Także w sytuacji, gdyby w rodzinie była osoba pochodzenia żydowskiego, niezadowolonych byłoby znacznie mniej – ponad 7 proc., niż gdyby była to osoba pochodzenia arabskiego – 25,8 proc. - podaje "Rzeczpospolita".

Zobacz także: Zobacz także: Olejnik o uchodźcach: "Dziwię się, że Szydło nie chce przyjmować matek i dzieci"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić