aktualizacja 

Zaskakujące ustalenia. Znaleźli dwie policyjne notatki z A1

98

"Rzeczpospolita" dotarła do nowych ustaleń w sprawie tragicznego wypadku na autostradzie A1. Wynika z nich, że w ramach dochodzenia powstały dwie policyjne notatki, a jedna z nich miała zaprzeczać ustaleniom policjantów z miejsca zdarzenia.

Zaskakujące ustalenia. Znaleźli dwie policyjne notatki z A1
Rozbite BMW w wypadku spowodowanym przez Sebastiana Majtczaka. (KMP w Piotrkowie Trybunalskim, Policja)

Nie milkną echa tragicznego wypadku na autostradzie A1. 16 września w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego Sebastian M. siedzący za kierownicą BMW, uderzył w pojazd marki Kia. W wyniku zderzenia śmierć poniosła cała rodzina: Martyna i Patryk oraz ich 5-letni syn Oliwier.

Krótko po wypadku Sebastian M. postanowił uciec za granicę. Po wydaniu listu gończego za sprawcą, mężczyzna został zatrzymany przy wyjściu z jednego z hoteli w Dubaju. Sebastian M. wciąż czeka na ekstradycję do Polski celem rozpoczęcia czynności procesowych.

Dwie sprzeczne notatki? Nowe, zaskakujące ustalenia

Tymczasem w sprawie pojawiły się nowe fakty. Według informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", policjanci sporządzili w ramach dochodzenia dwie notatki. Jedna z nich pochodzi od funkcjonariuszy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia. Znajdziemy w niej informacje dotyczące faktycznego przebiegu zdarzenia

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 18-latka pogrążyło wideo. Osłupiał, gdy w drzwiach zobaczył policję

Druga z nich została z kolei sporządzona przez wysokiego rangą oficera policji. Co ciekawe, zawiera ona zupełnie inną wersję wydarzeń, niż te, które zostały spisane przez policjantów będących na miejscu wypadku. Druga notatka ma - według dziennikarzy "Rzeczpospolitej" - wręcz wybielać Sebastiana M. i znacząco umniejszać jego rolę w tragicznym wypadku.

Sprawą dwóch sprzecznych notatek ma zająć się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Ustali ona, w jakim celu i - ewentualnie - na czyje zlecenie powstał opis sporządzony przez oficera policji.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić