308 km/h. Kolejne ustalenia ws. wypadku na A1

101

Jak przekazał minister Zbigniew Ziobro, Sebastian M. podczas tragicznego wypadku poruszał się z prędkością minim 308 km/h! Nowe ustalenia mogą mieć wpływ na zmianę kwalifikacji czynu. Przypomnijmy, że 32-latek na początku października został aresztowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie czeka na ekstradycję do Polski.

308 km/h. Kolejne ustalenia ws. wypadku na A1
308 km/h! Szokujące ustalenia ws. wypadku na A1 (Facebook)

Do wypadku na A1 doszło w sobotę, 16 września, na wysokości Sierosławia. Zginęła w nim trzyosobowa rodzina, która wracała z wakacji.

Samochód miał prowadzić Sebastian M., 32-letni biznesmen z Łodzi. Z ustaleń śledczych wynika, że bmw jechało w chwili uderzenia w kię ponad 250 km/h. Nie wiadomo, dlaczego mundurowi od razu nie zatrzymali 32-latka.

Gdy policja i prokuratura potwierdziły udział bmw w wypadku, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że mężczyźnie zostaną postawione zarzuty, M. opuścił Polskę. Wkrótce po tym udało się go zatrzymać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyśmiała spot premiera. "To dopiero jest chaos"

Młode małżeństwo wracało do Myszkowa z urlopu nad morzem w Jastrzębiej Górze. Początkowo mówiło się, że 32-letni Sebastian M. jechał co najmniej 253 km/h i najprawdopodobniej zahaczył lub uderzył w tył samochodu. Teraz nowe informacje przekazał Zbigniew Ziobro.

Nowe informacje ws. wypadku na A1

Jak poinformował minister sprawiedliwości, którego cytuje lodz.wyborcza.pl., auto Sebastiana M. poruszało się z prędkością co najmniej 308 km/h. Ziobro ujawnił takie informacje, powołując się na opinię przygotowaną przez biegłego.

Jak dodał Ziobro, może mieć to wpływ na ewentualną zmianę kwalifikacji czynu, o jaki podejrzany jest 32-latek.

Po ekstradycji do Polski z Dubaju, gdzie został zatrzymany 4 października przez policję, mężczyzna miał usłyszeć zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego, ale jak mówi Ziobro, powinien on zostać uzupełniony o spowodowanie ryzyka katastrofy w ruchu lądowym. To oznacza dla niego jeszcze dłuższy wyrok.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić