Zasnął na torach. Przejechało nad nim Pendolino

4

Ten mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu. Pijany spał na torach kolejowych i nad nim przejechał pociąg Pendolino. Śpiącemu człowiekowi na szczęście nie stała się krzywda, jednak będzie musiał zapłacić mandat za swoje zachowanie.

Zasnął na torach. Przejechało nad nim Pendolino
Zasnął na torach. Przejechało nad nim Pendolino (Pixabay)

Do kuriozalnej i zarazem niebezpiecznej sytuacji doszło kilka dni temu na Mazowszu. O wszystkim poinformowała na Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna Świercze, do której jednego popołudnia wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który beztrosko uciął sobie drzemkę na torach kolejowych znajdujących się w pobliżu wiaduktu w miejscowości Świercze Siółki.

Śpiący mężczyzna miał dużo szczęścia. W tym samym czasie torem poruszał się pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg, jadący z prędkością 200 km/h. Pociąg przejechał nad śpiącym mężczyzną, który wyszedł z sytuacji bez szwanku.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji mężczyzny z torów kolejowych - czytamy w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sandra Kubicka: Mam dość pytań "Kiedy dziecko?". Takich tematów nie powinno się tykać

W trakcie trwania czynności ruch pociągów w kierunku Działdowa został czasowo wstrzymany. Mężczyzną z nieznacznymi obrażeniami, lecz doznanymi po upadku na tory, zajmował się zespół ratownictwa medycznego.

Nasze czynności zakończyły się pomyślnie i po godzinie 18 powróciliśmy do garaży - czytamy dalej. Co ciekawe, po zakończeniu działań na torach, strażacy udali się do likwidacji gniazda szerszeni w Prusinowicach.

Jaka kara spotka mężczyznę?

Do akcji wkroczyła także policja z Pułtuska. Za to wykroczenie, najwyższy możliwy mandat, który może teraz otrzymać pijany mężczyzna, wynosi zaledwie 50 złotych.

Prowadzone jest jedyne postępowanie mandatowe. Czyn zakwalifikowano jako wykroczenie z art. 97, czyli przechodzenie przez torowisko w miejscu niedozwolonym - powiedziała policja dla "Super Expressu".
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić