aktualizacja 

Zauważyła taki tatuaż. Rosjanka nie mogła tego podarować

Rosyjska emerytka doniosła na pasażerkę autobusu, która rzekomo miała tatuaż z portretem ukraińskiego nacjonalisty Stepana Bandery i ukraińskie narodowe ubrania. W rzeczywistości na nodze kobiety był aktor Cillian Murphy, a jej ubranie to zwykła sukienka.

Zauważyła taki tatuaż. Rosjanka nie mogła tego podarować
Pomyliła aktora z ukraińskim nacjonalistą (Twitter)

Do zdarzenia doszło na okupowanym przez Rosję Krymie, w autobusie, który jechał z miasta Dżankoj do stolicy regionu, Symferopola. Na tej trasie podróżowała m.in. młoda dziewczyna oraz emerytka.

Emerytka poskarżyła się na tatuaż

Starszej kobiecie nie podobał się tatuaż na nodze dziewczyny. Stwierdziła ona, że jest to portret ukraińskiego polityka Stepana Bandery, który miał skrajnie nacjonalistyczne poglądy i czasami jest uważany za głównego wroga Rosjan.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostrzał z ciężkiej artylerii trwał cały dzień. Celem wagnerowcy

Oburzona emerytka zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze już czekali na dziewczynę na dworcu autobusowym w Symferopolu. Zaskoczona dziewczyna powiedziała im jednak, że jej tatuaż nie ma nic wspólnego z ukraińskim nacjonalistą.

Doniosła na policję

Na zdjęciu, którym podzielił się kanał Nexta, widać, że mężczyzna na wytatuowanej nodze nawet nie przypomina Banderę. Okazało się, że jest to aktor Cillian Murphy. Ale i to nie powstrzymało starszą Rosjankę przed kolejną skargą - doniosła, że dziewczyna miała też na sobie rzekomo wyszywankę - ukraiński narodowy strój.

W rzeczywistości była to zwykła sukienka. Jak opisują lokalne media, tak drobne rzeczy wywołały prawdziwą histerię starszej Rosjanki, która zaczęła się awanturować w autobusie. Dziewczynę z tatuażem oskarżyła o "działania ekstremistyczne".

Kim jest Stepan Bandera?

Stepan Bandera to żyjący w XX wieku ukraiński polityk niepodległościowy o poglądach skrajnie nacjonalistycznych, przez część badaczy określanych jako pokrewne faszyzmowi lub wprost jako faszystowskie. Był jednym z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Z kolei wyszywanka, którą rzekomo miała na sobie młoda dziewczyna to tradycyjna odzież Ukraińców i Białorusinów, jest to bogato zdobiona haftami koszula. Co ciekawe, podobne ubrania istnieją również w samej Rosji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić