Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Zawrotne pieniądze! Wielkie sprzątanie po Trumpie

158

Biały Dom przejdzie gruntowne sprzątanie przed zaprzysiężeniem Joe Bidena na prezydenta USA. Amerykańskie media twierdzą, że na całą operację rząd wyda co najmniej 127 tys. dolarów. Dlaczego aż tyle?

Zawrotne pieniądze! Wielkie sprzątanie po Trumpie
(PAP, KEN CEDENO)

Biały Dom zostanie dokładnie wyczyszczony. Niedawno amerykańskie media obiegła wieść o koszcie samego odświeżania dywanów, na co przeznaczono aż 44 tys. dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 164 tys. zł. Teraz pojawiła się nieoficjalna informacja o koszcie całego przedsięwzięcia.

Wielkie sprzątanie po Trumpie. Wydadzą ponad 127 tys. dolarów

To normalne, że po zmianie prezydenta Biały Dom jest sprzątany na powitanie jego następcy. Jednak teraz cała operacja ma być znacznie dłuższa i kosztować podatników więcej niż zwykle. 127 tys. dolarów to w przeliczeniu ponad 475 tys. zł. A Amerykanie podejrzewają, że ta kwota zostanie przekroczona.

Oczywiście chodzi o koronawirusa. Donald Trump, jego żona Melania i syn Barron przeszli COVID-19, podobnie jak wielu członków administracji republikańskiego prezydenta. Szansa na to, że wirus przetrwał na meblach i dywanach jest raczej niewielka, ale nikt nie ma ochoty ryzykować zarażenia Joe Bidena i jego żony Jill.

Nie wiadomo, czy wszystkie pomieszczenia zostaną zdezynfekowane. Jeśli tak, to kwota 127 tys. dolarów na pewno zostanie przekroczona – informuje portal Unilad. Biały Dom na 132 pokoje, w tym 16 sypialni i aż 35 łazienek.

Zobacz także: Zobacz też: Sylwester w Polsce. Nie wszyscy przestrzegają obostrzeń. "Nie przyjmę mandatu"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić