aktualizacja 

Zdjęcie z Podlasia. Pojawienie się tego grzyba zwiastuje jedno

92

Lasy Państwowe po raz kolejny zamieściły w mediach społecznościowych fotografię, która wzbudziła zainteresowanie internautów. Tym razem Nadleśnictwo Białowieża pokazało czarkę, która rośnie w polskich lasach. - Jest często uznawana za odpowiednik przebiśniegu - zapowiada rychłą wiosnę - wskazują leśnicy.

Zdjęcie z Podlasia. Pojawienie się tego grzyba zwiastuje jedno
Lasy Państwowe pokazały zdjęcie (Twitter, A.Wołkowycki)

Polscy leśnicy prężnie działają w mediach społecznościowych. Konta rozmaitych nadleśnictw budzą zainteresowanie internautów z całej Polski. Autorzy wpisów regularnie zamieszczają fotografie zwierząt i roślin oraz często dzielą się ciekawostkami.

Tym razem Lasy Państwowe zamieściły zdjęcie otrzymane od Nadleśnictwa Białowieża. Intrygująca fotografia przedstawiała tajemniczy obiekt. Autorzy wyjaśnili, że to grzyb czarka, która jest często uznawana za odpowiednik przebiśniegu. Według nich pojawienie się jej zapowiada rychłą wiosnę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Morawiecki podzielił się majątkiem. Kąśliwy głos z rządu
Czarka jest często uznawana za odpowiednik przebiśniegu - zapowiada rychłą wiosnę. Co prawda można spotkać ją już w grudniu, ale nie jesteśmy drobiazgowi - czytamy.

Autorzy wpisu zwrócili uwagę na zastosowanie kulinarne czarki. Leśnicy stwierdzili, że można ją zjeść nawet surową. Jednocześnie napisali o jej walorach smakowych, które nie zachęcają do konsumpcji. Według Lasów Państwowych smak można porównać do lekko zatęchłej rzodkiewki. Taki opis zapewne nie zachęcił wielu osób do konsumpcji, jednak z drugiej strony mógł wydać się intrygujący.

Zamieszczone przez Lasy Państwowe na Twitterze zdjęcie wzbudziło zainteresowanie wśród użytkowników portalu. Wiele osób nie miało pojęcia o istnieniu czarki, dlatego pod fotografią pojawiło się sporo komentarzy. Tematem przewodnim stał się jej wygląd. Niektórzy zwrócili uwagę, że przypomina pyszne ciastko z dżemem lub landrynkę.

A wygląda na apetyczne ciasteczko z dżemem - napisała komentująca.
Niezła landryna - porównała internautka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić