Zgotowali im piekło. Nie żyje 600 talibów

413

Członkowie Narodowego Frontu Oporu pochwalili się kolejnym sukcesem. Afgańscy powstańcy ogłosili, że tylko w ciągu jednego dnia zdołali zabić ok. 600 talibów. Jeszcze więcej zostało jeńcami lub dobrowolnie złożyło broń.

Zgotowali im piekło. Nie żyje 600 talibów
Członkowie afgańskiego Narodowego Frontu Oporu pochwalili się kolejnym sukcesem w walce z talibami

Do walk z talibami doszło w regionie Pandższir na północy Afganistanu. Fahim Dashti, rzecznik Narodowego Frontu Oporu, pochwalił się sukcesem za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze.

Dziś od rana w różnych częściach Pandższiru zabito około sześciuset talibskich terrorystów – napisał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Narodowy Front Oporu w Afganistanie. Nowy sukces w walce z talibami

Jak relacjonował Fahim Dashti na Twitterze, w wyniku walk aż tysiąc talibów trafiło do niewoli lub zdecydowało się na dobrowolne oddanie broni. Wcześniej Bilal Karimi, rzecznik talibów, przekonywał na portalu społecznościowym, że jego bojownikom udało się przejąć kontrolę aż nad czterema okręgami w Pandższir – Khinj, Unabah, Shotul oraz Paryan.

Wróg został pokonany w rejonie Dalansang. Zajęcie Pandższiru nie jest zgodne z rzeczywistością. Na linii frontu są obecni doświadczeni i nowi bohaterowie sił oporu – podkreślił Fahim Dashti na Twitterze.

Nie tylko doniesienia rzeczników walczących stron stoją ze sobą w sprzeczności. Zgodnie z ustaleniami agencji Reutera talibom udało się w pełni przejąć władzę nad Pandższirem. Z kolei rosyjska agencja TASS podaje, że to powstańcom Narodowego Frontu Oporu udało się odnieść tam zwycięstwo.

Zobacz także: Zobacz też: Ewakuacja piłkarek z Afganistanu. Wciąż próbują uciec z kraju, są w niebezpieczeństwie
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić