Talibowie świętują zamach z 11 września. I obwiniają za to USA

60

Na Twitterze krajowej stacji telewizyjnej Afganistanu RTA Paszto opublikowano filmy nawiązujące do zamachów z 11 września 2001 roku. Talibowie świętowali ataki terrorystyczne i jednocześnie obwinili o nie Stany Zjednoczone.

Talibowie świętują zamach z 11 września. I obwiniają za to USA
Telewizja opublikowała materiały na temat zamachu z 11 września. (Twitter.com)

Niemalże 40-minutowe nagranie zostało udostępnione na Twitterze afgańskiej stacji telewizyjnej RTA Paszto. "Victorious Force 3" upamiętnia zamachowców-samobójców i jednocześnie oskarża Amerykę o okrucieństwo wobec osób wyznających islam.

Talibowie świętują zamachy z 11 września

Na nagraniu można usłyszeć, że naród Afganistanu został sprowokowany i zmuszony do agresji wobec USA.

Muzułmański naród Afganistanu został zmuszony do przeciwstawienia się terrorystycznej Ameryce i jej sojusznikom w celu oczyszczenia swojej ziemi z ich brudnej egzystencji - czyta narrator.

Słyszymy także, że ataki z 11 września 2001 r. "były wynikiem polityki agresji Stanów Zjednoczonych przeciwko światu muzułmańskiemu", a Afganistan nie był w nie zaangażowany. Zaledwie kilka dni wcześniej zapewnił o tym także rzecznik talibów. Jak dodał, "nie ma żadnych dowodów" na to, że Osama bin Laden był zamieszany w porwania samolotów.

Kiedy Osama bin Laden stał się problemem dla Amerykanów, był w Afganistanie. Nie było dowodu, że był w to zamieszany. Teraz obiecaliśmy, że afgańska ziemia nie zostanie użyta przeciwko nikomu - powiedział dla NBC News Zabihullah Mudżahid.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Nowa rzeczywistość w Afganistanie. Mieszkańcy Kabulu podejmują rozpaczliwe decyzje
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić