Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Anna Piątkowska-Borek
|

Złodziej bursztynu z Pomorza. Zdjęcie zrobiono na Mierzei Wiślanej

102
Podziel się

Proceder nadal kwitnie. Strażnicy leśni wspólnie z policjantami natrafili na nowe miejsce, gdzie nielegalnie wydobywany jest bursztyn. Ktoś zniszczył już 100 m2 lasu!

Złodziej bursztynu z Pomorza. Zdjęcie zrobiono na Mierzei Wiślanej
Nielegalne wydobycie bursztynu (Nadleśnictwo Elbląg)

Nielegalne wydobycie bursztynu. Proceder kwitnie!

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Elbląg wspólnie z policjantami ze Sztutowa odkryli nowe miejsce, gdzie nielegalnie pozyskiwany jest bursztyn.

W minionym tygodniu, w godzinach nocnych, funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg, we współpracy z posterunkiem Policji w Sztutowie, w trakcie patrolu lasu, którego celem było przeciwdziałanie nielegalnemu wydobywaniu bursztynu, ujawnili nowe miejsce, w których pozyskiwany był bursztyn - przekazało Nadleśnictwo Elbląg.

Strażnicy leśni i policjanci nowe otwory wykonane metodą hydrauliczną i znaleźli sprzęt, który służył do nielegalnego wydobycia bursztynu. Jak wyliczają, są to: motopompa z akumulatorem, węże strażackie, rury PCV, wąż ssący, koryto, worki jutowe i inne drobne narzędzia oraz zniszczony został system igłofiltrów, za pomocą których pozyskiwana jest woda z gruntu, niezbędna do wykonywania tego procederu.

Nielegalny proceder spowodował też znaczne straty w przyrodzie. Zniszczony został las.

Szacuje się, że w wyniku działania nielegalnych wydobywców bursztynu zniszczeniu uległo ok. 100 m2 lasu - informuje Nadleśnictwo Elbląg.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
Polak
1 tyg. temu
Złodziej? Wątpię. Cała Polska Ziemia należy do nas, do Polaków, nie do żydowskiego nierządu.
Nominate
rok temu
Przekop MW jest konieczny i w interesie Polski. Przejście przez Baltyjsk, było i jest, nieekonomiczne i poniżające dla Polski❗ Skoro tego nie rozumiecie, to znaczy, nie macie wyczucia zywotnych interesów Polski. Ważniejsze od polskich interesów są interesy obcych organizacji "ECOlogicznych" i państwowych jak interesy, głównie Rosji.
skalpel
rok temu
Kradną jak politycy.
Wasz, Nick++
rok temu
+++ Ktos sie z hibernacji obudził?? TEN PROCEDER TRWA OD JAKIS 40 LAT!!! A na czym siow wzbogacala cala mafia trójmiejska? na cala Mierzeje 5 straznikow vs. cale zorganizowane grupy, w pelni wyposazone. Znam ludzi, ktorzy w latach 80-tych milionerami zostali w ten sposob!!
Ajuchim
rok temu
W POLSCE KRAŚĆ MOŻNA TYLKO BĘDĄC U WŁADZY !
odrzutowiec
rok temu
"Znaczne szkody" Zaraz znikam się ze śmiechu. A harvestery widzieliście w lasach???
Polak
rok temu
To może po prostu pozwólcie ludziom zarabiać pieniądze?
On23548
rok temu
Nasza Władza wycina lasy na legalu, wypompowuje wodę ze zbiorników pod powierzchnia ziemi i niszczy miliony hektarów lasów i wszystko jest porządku. A tu jakieś halo za 100m2 :D
666
rok temu
To juz nawet bursztynu sobie nie można wykopać a chrzan można?skandal syf i żenada
123to oni
rok temu
Poszukujemy bursztynie bo chcą sprzedać i dać władzy na podwyżki to logiczne a wy ich chcecie szukać by dać nagrodę pewnie przegłosowała to większość w sejmie kto za nagrodom dla poszukiwaczy bursztynu wszyscy trzeba ich znaleźć a kturzy to ci w maseczkach hehe
Taaa
rok temu
Tylko rząd może niszczyć, w końcu za to podwyżki dostają
Oyy
rok temu
W połowie lat 90 służyłem w straży granicznej w Krynicy Morskiej, w niektórych miejscach lasy wyglądały jak po nalocie, nigdy nie złapaliśmy miejscowych za rękę bo wszystkie "polowania" zgłaszane były wcześniej do urzędu morskiego i policji a w nich pracowali miejscowi 😁
tak tylko
rok temu
A koncesję na wydobycie legalne to gdzie i jak załatwić można ?
kornik
rok temu
Trzeba czymś przykryć zawłaszczanie lasów przez LP
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić