Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Zmarł Kelly Asbury, reżyser "Shreka 2". Od lat zmagał się z chorobą

2

W wieku 60 lat zmarł amerykański reżyser filmów animowanych i nie tylko Kelly Asbury. Od lat zmagał się z ciężką chorobą - rakiem żołądka.

Nie żyje Kelly Asbury
Nie żyje Kelly Asbury (Getty Images)

Kelly Asbury na początku swojej kariery pracował jako animator i grafik. W takich rolach spełniał się w latach 80. Później był też między innymi reżyserem

To właśnie on stoi odpowiadał za "Shreka 2" czy "Gnomeo i Julię". Spod jego ręki wyszły też takie produkcje jak "Mustang z Dzikiej Doliny", "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" czy "Paskudy. UglyDolls".

Pracował również przy realizacji kilku innych filmów. Mowa tutaj chociażby o "Małej Syrence", "Madagaskarze 2" czy "Kung Fu Pandzie", a także "Toy Story".

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Kelly Asbury nie żyje. Środowisko pogrążone w żałobie

Śmierć 60-latka jest bez wątpienia dużą stratą dla środowiska filmowego. Opłakuje go wiele osób, z którymi współpracował.

Kelly Asbury od dłuższego czasu miał problemy zdrowotne. Popularny reżyser toczył ciężką i nierówną walkę z rakiem żołądka. Ostatecznie ten groźny rywal okazał się nie do pokonania.

Do śmierci Asbury'ego doszło w piątek. Przebywał wówczas w swoim domu w Encino. Smutne informacje o zgonie artysty potwierdziła jego agentka Nancy Newhouse Porter.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić