Kosma Szczepaniak| 

Śmierć motocyklistki w Zielonce. Znane są nowe szczegóły śledztwa

566

12 czerwca doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Zielonce pod Warszawą (pow. wołomiński). Na miejscu zginęła Karolina R., która wpadła pod koła busa. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 24-letni obywatel Ukrainy.

Śmierć motocyklistki w Zielonce. Znane są nowe szczegóły śledztwa
(Facebook)

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 12 czerwca około godziny 18:00. Miało ono miejsce przy ulicy Kolejowej w Zielonce w powiecie wołomińskim. Rozpędzona motocyklistka wpadła pod koła busa, który na skrzyżowaniu chciał skręcić w lewo.

Prędkość Karoliny R., jadącej na motocyklu była zdecydowanie zbyt duża, śmierć poniosła na miejscu. Faktem jest jednak również to, że kierujący busem marki Fiat nie ustąpił jej pierwszeństwa.

Nowe fakty w sprawie zdarzenia. Są zarzuty prokuratury

Do nowych faktów w sprawie dotarł "Super Express". Gazeta podaje, że kierowcą busa był 24-letni Ukrainiec pracujący na co dzień w Polsce, Anatolij L. Przekonuje on, że motocyklistka jechała zbyt szybko (według niektórych świadków nawet 160 km/h) i nie był w stanie uniknąć zdarzenia. Prędkość mają jednak potwierdzić ekspertyzy biegłych.

Ukraińcowi postawiono już jednak zarzuty. Na ten moment będzie za nie odpowiadał z tzw. "wolnej stopy", a więc bez aresztowania. Za postawiony zarzut grozi mu do 8 lat więzienia, jednak śledczy nie wykluczają, że kwalifikacja czynu może się zmienić wraz z przedstawieniem raportów biegłych.

Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jest uznany za winnego, ale się nie przyznaje do zarzucanego czynu. Złożył natomiast obszerne wyjaśnienia – mówi "SE" prokurator Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić