Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Zmiana czasu w październiku 2021. Nowe przepisy już powstają

507
Podziel się:

W nocy z 30 na 31 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Niewykluczone, że dojdzie do tego po raz ostatni. Polska Agencja Prasowa przekazała, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowymi przepisami w tej sprawie. Zobowiązane do tego zostały wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Zmiana czasu w październiku 2021. Nowe przepisy już powstają
Zmiana czasu 2021. Wskazówki zegarów znów pójdą w ruch (East News, Piotr Kamionka)

Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku. W ostatni weekend marca przesuwamy zegarki z godz. 2 na 3. Powrót do czasu zimowego następuje z kolei na koniec października. W tym roku przypadnie na noc z 30 na 31 października.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad zmianami. Wiceminister Olga Semeniuk przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że prowadzony jest proces legislacyjny, który ma na celu odwołanie czasu letniego w latach 2022-2026.

To pokłosie komunikatu Komisji Europejskiej ws. zmian czasu. Jak informuje PAP, wszystkie kraje Unii "muszą przygotować przepisy, na podstawie których będą kontynuowane dotychczasowe ustalenia związane ze zmianami czasu".

Polacy nie chcą zmiany czasu. Wyniki ankiety

MRiT przeprowadziło ankietę w tej sprawie. Grupę tysiąca osób zapytano o zmianę czasu. Ponad 75 proc. respondentów opowiedziało, że w przypadku odejścia od tej zasady, należy pozostać przy czasie letnim.

Na tę chwilę nie wiemy, jakie będą dalsze losy tego projektu i czy ostatecznie odejdziemy od sezonowych zmian czasu - wyjaśniła Olga Semeniuk.

Zmiana czasu obowiązuje w blisko 70 krajach. Spośród państw europejskich zasada ta została zniesiona w Rosji, na Islandii i Białorusi. W Polsce zegarki przesuwamy nieprzerwanie od 1977 roku.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele zaostrzony. „Nasi pracodawcy są bardzo kreatywni”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(507)
Zimowy
7 miesięcy temu
W Polsce według położenia geograficznego powinien obowiązywać czas zimowy warszawski a nie letni moskiewski. Co mi po tym ze bede podziwial latem dluzej slonce (teoretycznie dluzej) jak przez 9 miesiecy jest zimno? To chyba proste.
bARBIE
7 miesięcy temu
Ale czemu ma pozostać zimowy? TO NONSENS!!!!
Jooozek
7 miesięcy temu
A mnie się podoba zmiana co pół roku. Fajny skok jasności wiosną. NIC NIE ZMIENIAC W TYM CO JEST, PLIZ.
Piwonia
7 miesięcy temu
Czymś mądrym by sie zajęli mało jest innych wazniejszych spraw
OBW56
7 miesięcy temu
Który to już raz wprowadzana jest "ostatnia zmiana czasu" ? Jak zwykle kończy sie na obietnicach.
PiaskowyDziad
7 miesięcy temu
Zmiana czasu jest bardzo uciążliwa dla zwykłych ludzi i niewspółmiernie kosztowna w stosunku do teoretycznych korzyści (nieco mniejsze zużycie prądu przez kilkadziesiąt minut dziennie przez 20-30 dni w roku?). A jak ktoś ma takiego pecha, że w ostatni weekend października ma nocną zmianę a w ostatni weekend marca dzienną, to nie dość że się nie wyśpi to jeszcze musi pracować godzinę dłużej :/
NSZ
7 miesięcy temu
Tym co od lat zajmują się zmianą czasu w Polsce zasadziłbym dużego kopa w d....... Ile czasu można czekać ,aż raczycie wprowadzić tą zmianę , która już przynajmniej powinna być wprowadzona 4 lata temu. A tak to co roku deliberujecie nad czymś co jest oczywiste. Ile szkodliwości ma zmiana czasu na organizm człowiek , czy ktoś z tych mądrali się zastanowił jak:depresja i psychoza, niedospanie,stres i lęki, zła praca układu krążenia i bóle głowy itp. dolegliwości związane z tą zmianą. Już od dawna udowodniono, że zmiana czasu szkodzi organizmowi człowieka, a korzyści energetycznych nie ma z tego powodu.
Zima
7 miesięcy temu
Słusznie. Półkula północną powinna zostać przy czasie zimowym. Oczywiście wodogłowi eu politycy uważają inaczej. Nam nadzieję że jednak pl rząd w tym temacie się nie ugnie.
KEFAS Z NEB
7 miesięcy temu
A wolę zimowy, bo po co przed 9 rano zimą byłoby dopiero widno.
klulbeboli
7 miesięcy temu
odbije sie wam czkawką coś co działało i było dobre euredebile juz tylko ządzą !
65+
7 miesięcy temu
Nie tylko polacy 72% europejczyków nie chce na stałe czasu zimowego
ak001
7 miesięcy temu
Wolał bym, aby został czas letni. Dłużej będzie jasno w zimie, a w lecie... będzie normalnie, bo o 4 zazwyczaj śpię.
Wujek Zbyszek...
7 miesięcy temu
NAJNOWSZE INFO: CONAJMNIEJ DO 2026 ROKU DALEJ BĘDĄ OBOWIĄZYWAĆ ZMIANY CZASU. MOŻNA ZAMKNĄĆ TEMAT.
SZCZERY
7 miesięcy temu
CO ZMIANA CZASU TEN SAM TEKST..OSTATNI RAZ..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić