Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

"Nie wszystko stracone w tym kraju". Zdjęcia podbijają sieć

307
Podziel się

Internauta, który mieszka w strefie objętej stanem wyjątkowym, zamieścił w sieci zdjęcia obrazujące to, jak mieszkańcy starają się pomóc migrantom błąkającym się po lasach. - Aż się wzruszyłem - napisał.

"Nie wszystko stracone w tym kraju". Zdjęcia podbijają sieć
Mieszkaniec terenów, na których panuje stan wyjątkowy, relacjonuje, jak mieszkańcy pomagają uchodźcom z Afganistanu (fot. @Exen / Twitter)
bETXfwER

Stanem wyjątkowym objęto 115 miejscowości w województwie podlaskim oraz 68, które znajdują się na terenie województwa lubelskiego. Początkowo miał trwać przez 30 dni, jednak Andrzej Duda – po uprzednim uzyskaniu zgody Sejmu – 1 października przedłużył go o kolejne 60 dni.

"Nie wszystko stracone w tym kraju"

W jednej z miejscowości, które objął stan wyjątkowy, mieszka użytkownik Twittera o nicku Exen. Na swoim profilu regularnie publikuje on zdjęcia okolicy. Na fotografiach, które udostępnił w sobotę, można dostrzec ważny szczegół świadczący o tym, że mieszkańcy nie pozostają obojętni na los uchodźców.

bETXfwET

Na profilu Exena na Twitterze pojawiły się zdjęcia okolicznych krzyży, postawionych w otoczeniu przyrody. Tym, co je wyróżnia, są wiszące nieopodal białe reklamówki z dużymi krzyżami. Zawierają one rzeczy, które mogą pomóc uchodźcom przetrwać trudne warunki.

Nie wiem, kto to zrobił, ale jeszcze nie wszystko stracone w tym kraju. (...) Normalnie aż się wzruszyłem – podpisywał zdjęcia z Twittera Exen.
bETXfwEZ

Internauci podzielają zdanie Exena. Pod fotografiami pojawiły się komentarze innych poruszonych osób, które przyznawały, że postępowanie mieszkańców terenów objętych stanem wyjątkowym przywróciło im wiarę w ludzkie dobro.

O każdego trzeba dbać. I o tych, którzy z różnych powodów znaleźli się na naszej wschodniej granicy, ale też o tych, którzy żyją za ścianą.
bETXfwFa
Piękne!
Dziękuję każdemu, kto sprawia, że nasz naród wydaje się bardziej "ludzki". A kto uratuje jedno życie...
Wzruszające.
To jest Polska, którą kocham.
bETXfwFb
Kapitalne, niczego lepszego i mądrzejszego dziś już nie zobaczycie – komentowali zdjęcia użytkownicy Twittera.
Zobacz także: Zobacz też: Stan wyjątkowy ukrywa nieprzygotowanie? „Granica nie była chroniona”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXfwFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(307)
Adam N 1973
5 dni temu
A może to ten "Exen" to inscenizuje, tak jak "Bart" Staszewski przymocowywał tablice ze strefami zakazu dla LGBT?
Adam N 1973
5 dni temu
Co to za slogan "Jeszcze nie wszystko stracone"? Dla kogo, albo czego? Dla islamizacji Polski? Może dla innych planów Totalnych i ich mocodawców? Mamy pokazywać nachodźcom, że mogą liczyć na pomoc w naszym kraju? A może Totalni odbierają to jako znak, że mieszkańcy nie zgadzają się z polityką rządu??
Nikita
miesiąc temu
Jeszcze nie stracone ale na tych terenach może dojść do starć polskiego wojska pogranicznego z białoruskimi ludzikami z ruskim sprzętem,zeby go wystrzelać na złom.
bETXfwFv
nnn
miesiąc temu
Obawiam się, że wezmą wodę, a na krzyże oddadzą płyny ustrojowe...
few
miesiąc temu
"Niczego lepszego dziś nie zobaczycie". Zdjęcie podbija sieć - skad wy bierzecie te kretynskie nagłowki, az slabo sie czlowiekowi robi!! poza tym widzialem dzisiaj piersi mojej partnerki, wiec widzialem cos duzo lepszego!!!
Emhyr
miesiąc temu
Kto im te reklamówki dał bo nie kupisz takich w sklepie. To są specjalnie zamówione i ktoś rozwiesza robiąc sensacje tylko po co? Nie należy się wtrąca straż Graniczna ma ich tam zatrzymywać i tyle w temacie chcą do nas proszę złożyć dokumenty. Mają telefony internet mogą sprawdzić jak płacili za przewóz do Białorusi to nie pytali o co chodzi myśleli że z Polakami tak łatwo będzie?
gość
miesiąc temu
Czy to ten krzyż, który ma osobiście opiłować, niejaki N.?
lol99
miesiąc temu
Jakiego Afganistanu? Przecież to Irak o Syria z dokładnymi instrukcjami co robić i jak, a nie uchodźca.
Gość
miesiąc temu
Jasne miejscowi pomagają. Rozmawiałem z ludźmi tam mieszkającymi, min rodziną. Wszyscy owszem wspierają, ale straż graniczną, i policję. Uchodźcy i tak przechodzą, a przy okazji, kradną miejscowym co się da. Więc komu zależy na tej propagandzie, TVNowi, Wyborczej itp. Bzdura totalna, że miejscowi pomagają imigrantom. Nie wierzcie w to.
Tedy
miesiąc temu
Jestem ciekaw czy później jeden z drugim który darł się aby wpuścić każdego do Polski jak mu w imię alaha zgwałcą córkę będzie siedział spokojnie czy wtedy będzie krzyczał gdzie są służby które go wpuściły -ludzie ogarnijcie się i przestańcie wierzyć w to że to normalni ludzie
Jestem
miesiąc temu
Jestem ciekaw czy jeden z drugim
Jestem
miesiąc temu
Jestem ciekaw czy jeden z drugim
XeN
miesiąc temu
Każdy imigrant to inna historia, wrzucanie wszystkich do jednego worka to próba oszukania własnego sumienia.
bETXfwFn
geb
miesiąc temu
"pomagają uchodźcom z Afganistanu" Ciekawe, bo jedyni uchodźcy z Afganistanu mieszkali 5 lat w Rosji przed przybyciem na polską granicę. Kilkoro z nich przeszła szkolenie prowadzone przez rosyjskie służby specjalne. Obecnie naszą granicę szturmują ludzie z Iraku, Egiptu, Kenii itd: Jakby naprawdę chcieli pomocy to idą na najbliższe przejście graniczne lub do konsulatu i składają wniosek o przyznanie statusu uchodźcy. Nielegalnie próbują przekroczyć granicę np. przechodząc przez bagna, rzeki narażają swoje życie i zdrowie. Nikogo nie można na siłę uszczęśliwiać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić