Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Znaleźli przy nim 27 gramów. Policjant przemówił. "Nie odpuszczę"

194
Podziel się

Kamil został wydalony z policji za posiadanie marihuany. Były policjant w rozmowie z Mestosławem stwierdził, że terapia konopiami, którą stosuje, ma bardzo pozytywny wpływ na jego zdrowie. Były funkcjonariusz twierdzi, że został niesprawiedliwie potraktowany i zamierza walczyć w sądzie o powrót do służby.

Znaleźli przy nim 27 gramów. Policjant przemówił. "Nie odpuszczę"
Kamil został wydalony ze służby za posiadanie marihuany (fot. YouTube)
bETXckRN

W ostatnim programie na kanale Mestosław na YouTube gościem był Kamil, który przez 8 lat był policjantem. Został wydalony ze służby za posiadanie 27 g marihuany. Policjant twierdzi, że używał jej w celach leczniczych.

Były policjant uzyskał receptę na medyczną marihuanę dopiero po zatrzymaniu. Wcześniej, jak wielu innych policjantów - zdaniem Kamila - obawiał się legalnie leczyć - taka forma leczenia mogłaby zostać uznana za uniemożliwiającą pełnienie dalszej służby w policji. Dzisiaj były policjant uważa inaczej, dlatego walczy o to, by wrócić do policji i pomóc innym policjantom bez przeszkód się leczyć.

bETXckRP

Funkcjonariusze znaleźli susz w domu policjanta

Kamil opowiedział w wywiadzie, jak doszło do jego zatrzymania. "Funkcjonariusze służby wewnętrznej zdobyli informacje, że mogę posiadać susz konopi bądź przyrządy do wytwarzania konopi" - mówi w wywiadzie.

Wpuściłem ich do swojego domu. Podczas przeszukania znaleźli susz i kilka innych przedmiotów - przyznaje były policjant w rozmowie z Mestosławem.

To było powodem zawieszenia policjanta w służbie, a później jego wydalenia ze służby. Rozmówca podkreśla, że policjanta można zwolnić za samo podejrzenie o popełnieniu przestępstwa. "Jest to trochę przykre i niesprawiedliwe. Nikt nie zapytał: "dlaczego? Czy miałeś jakiś problem" - przyznaje Kamil.

bETXckRV
Używam konopi, robię to dla zdrowia. Nikomu nie szkodzę. Dla mnie osobiście konopie nie są szkodliwe społecznie - mówi były policjant w wywiadzie.

Kamil przyznał, że jego życie zawodowe legło w gruzach, ale nie zamierza się poddawać i będzie walczył w sądzie o powrót do służby.

Mam nadzieję, że proces będzie trwał jak najkrócej. Minął prawie rok, a dopiero było pierwsze posiedzenie. Moim głównym celem jest powrót do służby i oczyszczenie się z zarzutów. Ja tego nie odpuszczę - mówi były policjant.
bETXckRW

Sprawa Kamila toczy się w Sądzie Rejonowym w Radziejowie (woj. kujawsko-pomorskie). 23 września br. odbędzie się rozprawa w sądzie.

Zobacz także: Erupcja wulkanu na La Palma. Wielka ewakuacja na Wyspach Kanaryjskich
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXckSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(194)
Klaki
2 miesiące temu
Nie lubie policji ale niech walczy o swoje, niech to w koncu legalizuja a swoja droga lepiej by było jakby wszystko zlegalizowali z wyjatkiem dopalaczy... ,,nie chce to nie wezmie przecież swoj rozum ma"
Guzdaf
2 miesiące temu
Strzelanie do naćpanych psów też moim zdaniem nie jest szkodliwe społecznie.
wb.
2 miesiące temu
Być może uzyska rehabilitację i nie zostanie skazany ale bardzo wątpię by uzyskał przywrócenie do służby w policji. Jeżeli stan zdrowia wymaga stosowania leczniczej marihuany to delikwent bez wątpienia nie jest zdolny do służby.
bETXckSr
Prawdomówny
2 miesiące temu
Wydaje im się że są ponad prawem! Że im wolno handlować, fotografować dzieci w wanna czy zastraszać...
psie
2 miesiące temu
Bardzo dobrze poczuj jak to jest być gnębionym. 100% JP.
HWDP
2 miesiące temu
Kocham Policję w jelito.
Zygi z Legnic...
2 miesiące temu
Chłopcze daj sobie spokój, szkoda twoich pieniędzy na adwokatów itd.Przy jołeś się do służby, więc znasz zasady
Kadrowy
2 miesiące temu
Wędzony policjant
Noram
2 miesiące temu
Marichlane należy traktować jak wódkę albo wino wtedy jest bezpieczna.
blue
2 miesiące temu
Chłopaku nie ośmieszaj się. Leczyłeś się? Jak wsiadałeś do tego tramwaju to znałeś zasady, miedzy innymi narkotyki eliminują z tej pracy i g... to kogokolwiek obchodzi, że ty ich nie uważasz za szkodliwe społecznie. Jest obecnie wystarczająco dużo negatywnych opinii o tej firmie i jej pracownikach kolejne minusy nam nie są potrzebne.
pała
2 miesiące temu
ja bym Ci też nie odpuścił - może awans powinni ci dać ???, dla czego to u ciebie zrobili przeszukanie szukali recepty na marychę?
gość
2 miesiące temu
Ta marycha temu chłopczykowi to już mózg do reszty wypaliła:)To są skutki obniżenia kryteriów naboru do Policji.
Eljotto
2 miesiące temu
W polsce, jak i na świecie, marihuana jest zbytnio demonizowana. Sam nie palę i raczej jestem przeciwny - tak samo przeciwny jestem zwykłym papierosom. Ale wojna z ziołem jest bez sensu. Zalegalizujcie to, jak ktoś musi to i tak będzie jarał, innym to jakoś mocno nie szkodzi. W sumie najgorsze, co może człowieka spotkać, to być z tym ziołem złapanym przez policje. A tak, zalegalizowane, ci co palili palą dalej, jak ktoś nie chciał to i teraz nie będzie ćpał, wydatki na ściganie narkomatów zmaleją, no i przede wszystkim ukrócimy mocno dochody przestępczości zorganizowanej - no bo kto będzie kupował nielegalnie u dilera, jak legalnie z pewnego źródła jest lepiej.
bETXckSj
Gość
2 miesiące temu
Przecież wszyscy co zażywają narkotyki to biorą to tylko i wyłącznie w celach zdrowotnych nawet śp. KORA i jej pies.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić