Żona Brejzy obejrzała "Wiadomości". Nie wybaczy tego TVP

23

Dorota Brejza, pełnomocniczka senatora Krzysztofa Brejzy, a prywatnie jego żona idzie na wojnę z TVP. Po materiale w wieczornych "Wiadomościach", szykuje się pozew przeciwko publicznej telewizji.

Żona Brejzy obejrzała "Wiadomości". Nie wybaczy tego TVP
Dorota Brejza atakuje TVP. Szykuje się pozew (East News, Tomasz Jastrzebowski)

Przypomnijmy, że kilka dni temu agencja Associated Press podała, że telefony Krzysztofa Brejzy, senatora Koalicji Obywatelskiej, były inwigilowane w czasie kampanii wyborczej w 2019 roku. Według danych organizacji Citizen Lab z Uniwersytetu w Toronto, na telefon polityka włamywano się za pomocą systemu Pegasus łącznie 33 razy.

Brejza momentalnie oskarżył obóz PiS o szpiegowanie go przed wyborami parlamentarnymi. W piątek zamieścił na Twitterze dokument otrzymany od Kanadyjczyków. "Daty włamań. 100 procent politycznie motywowane kampanią wyborczą" - napisał Brejza, załączając pismo z wyliczeniami ataków na jego telefon.

W poniedziałek w wieczornym wydaniu "Wiadomości" pokazał się reportaż przedstawiający Brejzę w negatywnym świetle. Po publikacji momentalnie zareagowała jego żona Dorota.

Obejrzałam dzisiejszy materiał. Jest skrajnie insynuacyjny wobec Krzysztofa Brejzy. Informuję, że jestem w trakcie pracy nad bardzo dużym pozwem p-ko TVP, a dzisiejszy materiał wzmocni moje roszczenia. Wyliczę jego ekwiwalent reklamowy. Stop systemowym pomówieniom - napisała w mediach społecznościowych.

Naukowcy nie byli w stanie wykryć tożsamości osób, które stały za atakami. Citizen Lab podkreśla jednak, że jedynymi klientami NSO Group są agencje rządowe.

Wojna o Pegasusa

To główny temat ostatnich dni w polskich mediach. W całą sprawę zaangażowany jest także Samuel Pereira, który odpierał ataki polityków opozycji.

Temat Pegazusa to iluzja, zasłona dymna. Ma przykryć tony akt, dowody, przelewy (Polnord), zeznania konkretnych ludzi o lewych fakturach i fabryce hejtu złożone pod rygorem odpowiedz. karnej do 8 lat więzienia (!). Nie wierzcie Brejzie i Giertychowi, nie dajcie się zamulić - zaapelował w niedzielę na Twitterze.
Zobacz także: Rosyjskie ćwiczenia wojskowe. Czołgi w pobliżu Ukrainy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić