Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Żona Brejzy obejrzała "Wiadomości". Nie wybaczy tego TVP

13
Podziel się:

Dorota Brejza, pełnomocniczka senatora Krzysztofa Brejzy, a prywatnie jego żona idzie na wojnę z TVP. Po materiale w wieczornych "Wiadomościach", szykuje się pozew przeciwko publicznej telewizji.

Żona Brejzy obejrzała "Wiadomości". Nie wybaczy tego TVP
Dorota Brejza atakuje TVP. Szykuje się pozew (East News, Tomasz Jastrzebowski)

Przypomnijmy, że kilka dni temu agencja Associated Press podała, że telefony Krzysztofa Brejzy, senatora Koalicji Obywatelskiej, były inwigilowane w czasie kampanii wyborczej w 2019 roku. Według danych organizacji Citizen Lab z Uniwersytetu w Toronto, na telefon polityka włamywano się za pomocą systemu Pegasus łącznie 33 razy.

Brejza momentalnie oskarżył obóz PiS o szpiegowanie go przed wyborami parlamentarnymi. W piątek zamieścił na Twitterze dokument otrzymany od Kanadyjczyków. "Daty włamań. 100 procent politycznie motywowane kampanią wyborczą" - napisał Brejza, załączając pismo z wyliczeniami ataków na jego telefon.

W poniedziałek w wieczornym wydaniu "Wiadomości" pokazał się reportaż przedstawiający Brejzę w negatywnym świetle. Po publikacji momentalnie zareagowała jego żona Dorota.

Obejrzałam dzisiejszy materiał. Jest skrajnie insynuacyjny wobec Krzysztofa Brejzy. Informuję, że jestem w trakcie pracy nad bardzo dużym pozwem p-ko TVP, a dzisiejszy materiał wzmocni moje roszczenia. Wyliczę jego ekwiwalent reklamowy. Stop systemowym pomówieniom - napisała w mediach społecznościowych.

Naukowcy nie byli w stanie wykryć tożsamości osób, które stały za atakami. Citizen Lab podkreśla jednak, że jedynymi klientami NSO Group są agencje rządowe.

Wojna o Pegasusa

To główny temat ostatnich dni w polskich mediach. W całą sprawę zaangażowany jest także Samuel Pereira, który odpierał ataki polityków opozycji.

Temat Pegazusa to iluzja, zasłona dymna. Ma przykryć tony akt, dowody, przelewy (Polnord), zeznania konkretnych ludzi o lewych fakturach i fabryce hejtu złożone pod rygorem odpowiedz. karnej do 8 lat więzienia (!). Nie wierzcie Brejzie i Giertychowi, nie dajcie się zamulić - zaapelował w niedzielę na Twitterze.
Zobacz także: Rosyjskie ćwiczenia wojskowe. Czołgi w pobliżu Ukrainy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Absmak
5 miesięcy temu
Samuel Pereira znowu będzie przepraszał, który to już raz? Ciężko mu idzie nauka myślenia.
Kora
5 miesięcy temu
Człowiek Człowiekowi zgotowała ten pis
Dera
5 miesięcy temu
Wiadomości tvp nieda się oglądać bez uczuć wymiotnych
Wstyd
5 miesięcy temu
Pis to pachołki Putina ja fidesz na Węgrzech
Ula
5 miesięcy temu
Pogońmy pis z polskiej polityki
Olko
5 miesięcy temu
Każdy kto współpracuje z pisem będzie w wolnej Polsce odpowiadał przed sądem
Utgh
5 miesięcy temu
Kto za PiS
Janek
5 miesięcy temu
Ale bajki opowiada Skoro był inwigilowany 2 lata temu a raptem teraz się przypomniało Nie wierzę w ani jedno słowo tym łgarzom Ustawka tak samo Giertych był inwigilowany ale to jest przestępca więc mieli prawo To jest zagrywka Giertycha
Tomek
5 miesięcy temu
Kto to jest ten Breja?
Pewniak
5 miesięcy temu
Na pewno nie zagłosuję na PiS.
Ciekawe
5 miesięcy temu
Pereria coś gaciami trzęsie, czyżby miał coś na sumieniu?
rasmus
5 miesięcy temu
... ha, ha, Będzie znowu atrakcyjnie... i Kabarety stracą!
Dzik
5 miesięcy temu
Jak PiS przegra wybory i do Polski wróci normalność, szacunek do społeczeństwa przyjdzie czas rozliczeń...A jak przyjdzie czas rozliczeń braknie drzew, żeby budować szubienice...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić