Zrobił to na dworcu w Katowicach. "Czyżby inflacja ścisnęła portfel"

42

Na dworcu kolejowym w Katowicach miała ostatnio miejsce równie dziwna, co niebezpieczna sytuacja. Mężczyzna postanowił zabrać się w podróż pociągiem... nie wsiadając do niego. Do sieci trafiło nagranie, na którym "pasażer" rzuca się na drzwi pojazdu. Wideo jest szeroko komentowane przez internautów.

Zrobił to na dworcu w Katowicach. "Czyżby inflacja ścisnęła portfel"
Mężczyzna wskoczył na jadący pociąg (Facebook)

Nagranie zostało w weekend udostępnione na facebookowej grupie "Dziwne sytuacje w Katowicach i okolicach" i wywołało spore poruszenie. Nie wiadomo, kiedy widziana na wideo sytuacja została zarejestrowana, ale jedno jest pewne - doszło do niej na katowickim dworcu kolejowym.

Nagranie z Katowic. Internauci wściekli

Bohater filmu, prawdopodobnie dla chwili internetowej "sławy", dokonał równie widowiskowego, co nierozsądnego czynu. Jak widzimy na krótkim wideo, mężczyzna podbiegł do jadącego pociągu Kolei Śląskich i dosłownie się na niego rzucił.

Ryzykant wskoczył na schodki pociągu i złapał się wystającego uchwytu. Nie wiadomo, jak długo jechał w taki sposób, gdyż wideo kończy się po kilku sekundach. Z uchwyconego na filmie statywu do kamery można wywnioskować, że cała akcja była wcześniej zaplanowana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rajd motocyklisty przez Pasłęk. Zapłaci 35 tys. zł mandatu
Więcej szczęścia niż… - napisali sugestywnie administratorzy fanpage'a pod udostępnionym filmem.

"Selekcja naturalna"

Wideo wywołało burzę w sieci. Internauci w ostrych słowach krytykują bohatera filmu. Zarzucają mu przede wszystkim kompletny brak odpowiedzialności. Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Później przez takiego pociągi odwołane, opóźnione i ludzie nie mają jak dojechać do/z pracy. Mam nadzieję, że beknął jakiś mandat za to...
Na selekcję naturalną zawsze można liczyć.

Czyżby inflacja ścisnęła tak portfel, że nie ma na bilet?

Jak by się debilowi coś stało, to ruch zablokowany, ludzie spóźnieni, jeszcze wrażliwych by naraził na przykre wspomnienia - piszą użytkownicy Facebooka.

Czy mężczyzna może odpowiedzieć karnie za swoje nierozsądne zachowanie? Jeżeli sprawą zajmie się policja, może odpowiedzieć m.in. za "spowodowanie zatrzymania lub zmiany trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny", za co grozi 600 zł grzywny.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić