Zrobiła to w trakcie pogrzebu męża. Ksiądz nie wytrzymał

112

Wierni potrafią zaskoczyć swoich kapłanów. Tak było tym razem. Pewna zaniepokojona wdowa zwróciła się do księdza Sebastiana Picura z pytaniem o pogrzebowy przesąd. Chciała wiedzieć, czy coś się stanie, jeśli w trakcie ceremonii popatrzyła na trumnę męża, gdy ta znajdowała się już w grobie. Duchowny nie wytrzymał. Wskazał na nieracjonalność.

Zrobiła to w trakcie pogrzebu męża. Ksiądz nie wytrzymał
Pochowała męża. Martwi się o jedną rzecz. Ksiądz Sebastian Picur nie wytrzymał. Zdjęcie ilustracyjne. (YouTube, Ks. Sebastian Picur TeamTotusTuus)

Katolicki ksiądz Sebastian Picur cieszy się niesłabnącą popularnością na TikToku. Na chińskiej platformie na koncie o nazwie @ks.sebastianpicur ma już całą rzeszę fanów. Aktualnie może pochwalić się 741 tysiącami widzów. Profil polubiono 15 milionów razy.

W tym miejscu duchowny uczy internautów o Bogu i Kościele. Wspólnie z wiernymi modli się np. na różańcu (każdego wieczoru o godzinie 21:30), czy śpiewa religijne pieśni. Nie raz tworzy zabawne filmiki, na których prezentuje aktualne w sieci trendy. Tym samym udowadnia, że ma spore poczucie humoru.

Na co dzień Picur pełni posługę kapłańską jako wikary w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie na Podkarpaciu. Pracuje również w szkole, gdzie naucza młodzież religii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada

Zrobiła to w trakcie pogrzebu męża. Ksiądz nie wytrzymał

W poniedziałek, 6 listopada 2023 roku do księdza Sebastiana Picura odezwała się kobieta, która niedawno pochowała męża. Miała pytanie o przesąd, jaki usłyszała.

Miesiąc temu pochowałam męża. Ludzie mi mówili, że nie wolno patrzeć (...) jak już jest trumna w dole. Dlaczego? - zastanawiała się wdowa.

Duchowny szybko rozwiał jej wątpliwości. Zrobił to w specjalnym filmiku. Skomentował krótko, ale bardzo stanowczo. "Składam wyrazy współczucia i otaczam modlitwą. Taka postawa jest kolejnym, nieracjonalnym przesądem" - podał.

Filmik został wyświetlony na TikToku 20 tysięcy razy. Internauci ochoczo zamieszczali pod nim też swoje opinie. "To są przesądy, jakieś gusła. Proszę być bardziej racjonalnym" - irytował się jeden mężczyzna. "Ludzie zamiast wierzyć w Boga, wierzą w zabobony" - wskazywała pewna kobieta. "Tak myślałam, dziękuję" - pisała inna.

Nigdy nie chcę tego doświadczyć... Chcę żebyśmy odeszli razem - twierdziła następna tiktokerka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić