Natalia Durman
Natalia Durman| 
aktualizacja 

Gdańsk. Zabójstwo w szpitalu. Jest decyzja w sprawie Krzysztofa Sz.

3

Gdański sąd aresztował na 3 miesiące Krzysztofa Sz. 61-letni mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie 93-letniego pacjenta w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie w Gdańsku.

Do tragedii w Gdańsku doszło w nocy z czwartku na piątek
Do tragedii w Gdańsku doszło w nocy z czwartku na piątek (PAP)

Informację o areszcie przekazała w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. - Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - poinformowała.

W sobotę Krzysztof Sz. usłyszał dwa zarzuty - zabójstwa w zamiarze bezpośrednim i spowodowania obrażeń ciała u pielęgniarki, którą zaatakował, uciekając ze szpitala.

Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Jak powiedziała PAP Wawryniuk, w trakcie przesłuchania zasłaniał się niepamięcią.

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Sellin o Tomaszu Grodzkim. Nie miał skrupułów

Zabójstwo w Gdańsku. Zadał wiele ciosów

Do tragedii doszło w nocy z czwartku na piątek około godz. 3.00 na oddziale wewnętrznym Szpitala św. Wojciecha na Zaspie. Krzysztof Sz. zaatakował przebywającego z nim na sali 93-latka. Napastnik zadał ofierze wiele ciosów w głowę.

- Uderzał z bardzo dużą siłą metalowym stojakiem na kroplówki. 93-latek doznał licznych obrażeń w postaci stłuczenia powłok twarzy i głowy oraz złamań kości twarzoczaszki. Ze wstępnej opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną jego śmieci było uduszenie krwią spływającą do dróg oddechowych z doznanych obrażeń - poinformowała Wawryniuk.

Sprawca przebywał na sali razem ze swoją ofiarą zaledwie kilka godzin. Mężczyźni się nie znali.

Krzysztof Sz. zostanie zbadany przez psychiatrę. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić