aktualizacja 

Basia chciała pięknie wyglądać. Oto efekt. 13 mln wyświetleń w 24 godziny

44

Amerykanka Basia Query była w dużym szoku, gdy po jednej z wizyt w gabinecie kosmetycznym zobaczyła swoją twarz w lustrze. Zabieg wypełnienia ust tym razem skończył się dla niej bardzo źle.

Basia chciała pięknie wyglądać. Oto efekt. 13 mln wyświetleń w 24 godziny
Poszła na zabieg wypełniania. Potem trafiła do szpitala (TikTok)

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej wśród kobiet. Lekarz wstrzykuje wypełniacz za pomocą strzykawki z cienką igłą bądź też kaniuli, a następnie delikatnie masuje usta, by równomiernie rozprowadzić preparat. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

Amerykanka nie zdawała sobie jednak sprawy, jak groźna może być jej alergia na substancję użytą w wypełniaczu. 24-letnia Basia Query z Las Vegas w stanie Nevada doznała wstrząsu anafilaktycznego.

Kobieta przed zabiegiem nie miała powodów do niepokoju, ponieważ już wcześniej bez problemu korzystała z takich sposobów na powiększanie ust. Po trzecim zabiegu także wydawało się, że wszystko będzie w porządku. Dopiero po pewnym czasie sytuacja przybrała nieoczekiwany obrót.

Jej usta zaczęły puchnąć i stały się niewiarygodnie duże. Basia została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali reakcję alergiczną. Większość opuchlizny zniknęła, ale jej usta pozostają mocno posiniaczone.

Ocena: zero na dziesięć. Nie polecam - napisała Basia przy klipie wideo, który w ciągu 24 godzin wyświetlono ponad 13 mln razy.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Kobieta przeżyła wstrząs. Co jej groziło?

Wstrząsy anafilaktyczne mają miejsce, gdy układ odpornościowy zalewa organizm chemikaliami, które mogą powodować spadek ciśnienia krwi, co grozi zwężeniem i zamknięciem dróg oddechowych.

Wstrząs anafilaktyczny jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia, który nieleczony prowadzi do śmierci. Wśród głównych przyczyn choroby wymienia się uczulenie na leki, pokarmy i jady owadów. Lekiem ratującym życie jest adrenalina. Kiedy wystąpią już ich objawy, trzeba działać bardzo szybko.

Zobacz także: Europa ma powody do obaw? "Rosjanie mają niewyczerpany arsenał pomysłów"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić