Dała je chrześnicy na komunię. Rodzice zerwali z nią kontakt

917

Sezon komunijny za pasem, wiele osób zastanawia się, co sprezentować dziecku przystępującemu do sakramentu. Pewna kobieta podzieliła się w sieci swoim doświadczeniem z komunii chrześnicy. Podarowała jej taki prezent, na jaki było ją stać. Rodzice dziewczynki nie byli zadowoleni. Zareagowali wyjątkowo bezwzględnie.

Dała je chrześnicy na komunię. Rodzice zerwali z nią kontakt
Wybranie odpowiedniego prezentu na pierwszą komunię św. nie jest łatwe. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Prezent na pierwszą komunię świętą to temat, który w okresie od maja do czerwca spędza sen z powiek uczestnikom uroczystości, szczególnie rodzicom chrzestnym dziecka, które przystępuje do sakramentu. Czasy się zmieniają, a dzieci oraz ich rodzice mają coraz większe wymagania.

Prezent na komunię. Rodzice przesadzili?

Zawsze istnieje ryzyko, że podarek nie spodoba się dziecku albo zostanie uznany za niewystarczający. Zazwyczaj jednak z grzeczności i docenienia samego faktu, że ktoś wysilił się na przyniesienie prezentu, krytyczne opinie zostają przemilczane. Inaczej było w przypadku pewnej internautki, która podzieliła się swoją historią na Facebooku.

Kobieta wspomniała sytuację sprzed dwóch lat, kiedy Eucharystię po raz pierwszy przyjęła jej chrześnica. Podarowała dziewczynce prezent na miarę swoich możliwości finansowych, wcale nie najtańszy. Rodzicom dziecka jednak upominek się nie spodobał. Ich reakcja zszokowała krewną.

Dałam chrześnicy złoty łańcuszek i 200 zł w kopercie, bo tylko na tyle było mnie stać. Matka dziecka, czyli moja kuzynka, opowiadała rodzinie i znajomym, jaki to ubogi prezent dałam, jako matka chrzestna - kobieta napisała w mediach społecznościowych.

Rodzice byli do tego stopnia oburzeni prezentem od matki chrzestnej, że postanowili pójść o krok dalej i... całkowicie zerwać kontakt z krewną. "Bo córka zasługuje na bogatszą i bardziej szczodrą chrzestną" - wyjaśniła kobieta. A Wy co myślicie, czy na komunijny prezent koniecznie trzeba wydać wszystkie oszczędności?

Zobacz także: Wesela i komunie. Projektantka o modowych wpadkach Polek
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić