"Mnie dziwi taka durnota". Ksiądz wywołał kontrowersje

117

"Mnie w mojej naiwności ciągle jeszcze dziwi taka durnota" - napisał ks. Roman Kneblewski, odnosząc się do popularnych obecnie spodni "z dziurami". Wpis duchownego wywołał lawinę komentarzy i oburzenia.

"Mnie dziwi taka durnota". Ksiądz wywołał kontrowersje
"Mnie dziwi taka durnota". Ksiądz wywołał kontrowersje (Pixabay, Quidec Pacheco)

"Czy to wymaga komentarza? - takim wpisem ks. Roman Kneblewski rozpoczął dyskusją na Twitterze, zamieszczając zdjęcie, na którym zestawiono porównanie ubioru kobiet z 1950 i 2020 roku. Na fotografii po lewej umieszczono panie w eleganckich sukienkach. Na drugim zdjęciu widzimy popularne obecnie spodnie "z dziurami".

"Mnie dziwi taka durnota". Ksiądz wywołał kontrowersje

"Taka moda. Co w tym dziwnego?" - zapytał duchownego jeden z internautów i dość szybko doczekał się odpowiedzi. "Tak? A mnie w mojej naiwności ciągle jeszcze dziwi taka durnota" - odpisał ks. Kneblewski. Wywołało to lawinę komentarzy wśród użytkowników Twittera. Część z nich nie ukrywała oburzenia wpisem duchownego.

Jeden z internautów zwrócił uwagę na to, że księża noszą sutanny, które wyglądem przypominają spódnice. "Czy to nie jest durnota?" - zapytał retorycznie, odnosząc się do wpisu duchownego.

I znowu piękna kościelna mowa nienawiści. Jak się KK z czymś nie zgadza to od razu durnota, diabeł kusi. Nawet spodnie im przeszkadzają, ale sami chodzą w kieckach. Facet w czarnej sukience to nie durnota? - napisał kolejny z użytkowników popularnego portalu społecznościowego.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Inny z internautów stwierdził, że księży "przez setki lat dziwi wszystko". "Najbardziej dziwi was rozwój nauki" - skomentował. Pojawiły się też mocniejsze wpisy, sugerujące duchownemu zapisanie się do irańskiej policji obyczajowej. Przypomnijmy, że w tym kraju doszło do skatowania 22-latki za to, że nie posiadała spiętych i zakrytych włosów, a także miała zbyt obcisłe spodnie.

"I co tu się dziwić, że młodzi ludzie odchodzą od kościoła, jak problemem są podarte spodnie zamiast sukienek?" - zapytała pani Barbara. "Durnotą nazywa się ignorancję" - dodał kolejny z użytkowników Twittera. Nie zabrakło też wpisów, w których internauci zwrócili uwagę na to, że na przestrzeni lat znacząco zmieniły się też stroje duchownych i kościelnych hierarchów, które stały się bogatsze w różnego rodzaju ozdobniki.

Pojawiły się też komentarze broniące poglądu księdza. Okazały się jednak dość nieliczne. "Ubiór to wizytówka każdego z nas i indywidualna sprawa. Moda różniła się w XIX w. Różniła się w XX w. I będzie się różnić w następnych latach. To nieuniknione, a kto się z tym nie zgadza, to niech żyje dalej w swojej bańce niewiedzy" - podsumował trafnie jeden z internautów.

Zobacz także: Hejt za COVID-19. Prof. Simon zacytował wulgarne groźby
Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić