aktualizacja 

Nagranie z Grecji oburza. W roli głównej żona Pieskowa

Tatiana Nawka, żona rzecznika prasowego Kremla Dmitrija Pieskowa pojechała na wakacje. Urlop spędza m.in. w Grecji. Wspierająca wojnę w Ukrainie była łyżwiarka figurowa spokojnie bawiła się w Europie. Wideo niesie się po sieci, wywołując lawinę krytyki.

Nagranie z Grecji oburza. W roli głównej żona Pieskowa
Żona Dmitrija Pieskowa bawi się w Grecji (Instagram)

Nagranie z Grecji Nawka udostępniła na swoim Instagramie. Widać na nim, jak spędza wakacje w Grecji. Nagranie podpisała: "Rozbijanie talerzy jest częścią greckiego szaleństwa nocnego".

Żona Pieskowa bawi się w Grecji

Do Grecji żona Pieskowa przyjechała z Turcji. Wszystko wskazuje na to, że bawi się na wakacjach bez swojego męża. Pod postem Nawki zawrzało. Została skrytykowana zarówno przez Rosjan jak i przez Ukraińców za jej ostentacyjne zachowanie, w czasie gdy Ukraińcy giną w wojnie rozpętanej przez szefa jej męża.

Internauci zwracają ponadto uwagę, że Nawka bawi się w kraju, który został przez Putina nazwany "nieprzyjaznym".

Żona najwyższego urzędnika walczącego kraju powinna zachowywać się skromniej - napisał jeden z internautów.
Dlaczego nie ma cię na Krymie? - dopytuje inny.

Wakacje żony kremlowskiego rzecznika to temat, o którym rozpisują się światowe media. O urlopie byłej łyżwiarki głośno jest w Wielkiej Brytanii i w Turcji.

Ma wizę Schengen

Komentatorzy zastanawiają się, jak Nawka trafiła do Unii Europejskiej, mimo wprowadzonych sankcji. W jednym ze wpisów na Instagramie miała wytłumaczyć, że ma wizę Schengen, która nadal pozwala jej swobodnie podróżować.

Po jakimś czasie Nawka usunęła nagranie z Grecji, jednak nadal krąży ono w mediach społecznościowych. Proukraińskie portale udostępniają je z hasztagiem #banvisaforrussians (ograniczcie wizy Rosjanom), aby uniemożliwić obywatelom tego kraju, którzy wspierają wojnę, wyjazd za granicę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kim jest Tatiana Nawka?

Tatjana Nawka to urodzona w Ukrainie była rosyjska łyżwiarka figurowa. Jest mistrzynią olimpijską z Turynu w 2006, dwukrotną mistrzynią świata i trzykrotną mistrzynią Rosji. Zakończyła karierę amatorską w 2006 roku.

W 2022 roku Nawka jako żona rzecznika prasowego Kremla i najbliższego współpracownika Władimira Putina, Dmitrija Pieskowa oficjalnie poparła zbrojny atak Rosji na Ukrainę i szerzyła rosyjską propagandę.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: "Nowy Czarnobyl"? Prawdziwe cele Putina. Tak chce wykorzystać Europejczyków
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić