Naukowcy wybrali mężczyznę z "najpiękniejszą twarzą świata". Kim jest?

84

Choć wydaje się, że ocena piękna jest rzeczą subiektywną, okazuje się, że naukowcy są w stanie wydać obiektywny werdykt. Według nauki najprzystojniejszym mężczyzną na świecie będzie osoba o doskonałych, tak zwanych boskich, proporcjach twarzy. O kim mowa?

Naukowcy wybrali mężczyznę z "najpiękniejszą twarzą świata". Kim jest?
Jest najpiękniejszym mężczyzną na świecie (Getty Images)

Analiza sprowadza się do "złotego współczynnika", który wywodzi się z europejskiego renesansu i został podobno wykorzystany przez Leonarda Da Vinci w jego słynnym dziele "Człowiek witruwiański". Aby określić prawdziwe piękno twarzy, analizuje się konkretne odległości pomiędzy oczami, czołem, nosem i ustami.

Formuła została dostosowana do mierzenia standardów urody i określania, jak doskonałe są cechy fizyczne człowieka. Im bliżej twarzy do "boskiego" ideału, który wyznaczony został na miarę: 1.618, tym bardziej atrakcyjna jest osoba. Czynnik urody opiera się również na symetrii i proporcjach twarzy i mają na niego wpływ takie dane jak ta, czy długość ucha jest równa długości nosa i czy szerokość oka jest równa odległości między oczami.

Ogłoszono go najprzystojniejszym mężczyzną na świecie

Algorytm oceniający różne rysy twarzy przeanalizował mężczyzn z Hollywood, w tym Ryana Goslinga, Idrisa Elbę, Brada Pitta i Henry'ego Cavilla. Jednak żaden z nich nie mógł się równać z idealnym obliczem Roberta Pattinsona. Aktor osiągnął imponujący wynik 92,15 proc., pokonując Henry'ego Cavilla (91,64 proc.), Bradleya Coopera (91,08 proc.), Brada Pitta (90,51 proc.) i George'a Clooneya (89,91 proc.).

W 2020 roku Robert Pattinson został ogłoszony najbardziej atrakcyjnym mężczyzną na świecie i zdaje się, że nieprędko odda ten tytuł. Według niedawnego raportu "LadBible" Robert Pattinson jest wciąż najbardziej atrakcyjnym mężczyzną na świecie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kim jest Robert Pattinson?

Aktor zasłynął dzięki roli Cedrica Diggor'ego w "Harrym Potterze i Czarze Ognia" oraz skradł miliony serc po tym jak wcielił się w Edwarda Cullena w serii "Zmierzch". Ostatnio powrócił na ekrany w "Batmanie". Jak myślicie, czy zasłużył na tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie?

Zobacz także: #dziejesiewkulturze: Robert Pattinson prawie wyleciał z planu "Zmierzchu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: NT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić