Nigdy nie sadź obok pomidorów. Zrujnujesz plony

19

Niektóre gatunki roślin zwyczajnie za sobą nie przepadają. Zasada ta dotyczy również sadzonek warzyw. Jeżeli chcesz w sezonie cieszyć się pysznymi pomidorami, od których ciężaru uginają się gałązki, nie sadź w ich pobliżu określonych roślin.

Nigdy nie sadź obok pomidorów. Zrujnujesz plony
Nigdy nie sadź obok pomidorów, bo poniesiesz klęskę ogrodnika (Adobe Stock)

Przy planowaniu warzywniaka należy pamiętać o wielu rzeczach. Sadzonkom trzeba zapewnić dobre warunki, na które składają się m.in.: nasłonecznienie, żyzna i odpowiednia gleba, właściwe nawadnianie. Na tym jednak istotne aspekty się nie kończą.

Każda osoba, która jest nieco bardziej wtajemniczona w sztukę uprawiania ogródka, wie, że niektóre gatunki roślin nie powinny być sadzone w swoim sąsiedztwie. W przeciwnym razie nie ma co liczyć na obfite plony. O czym musimy pamiętać, jeżeli zależy nam na dorodnych pomidorach?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wrzuć pomidory na patelnię i dodaj śmietankę. Lepszego sosu do gnocchi nie jadłeś

Chcesz posadzić pomidory? O tym nie możesz zapomnieć

Sadzonki pomidorów nie lubią się z ziemniakami. Na tym jednak lista zakazanych sąsiadów tych warzyw się nie kończy. Jeżeli mamy w planach grządki zapełnione pomidorami, nie sadźmy ich obok kukurydzy, kapusty, rzodkiewek oraz kopru włoskiego.

Co jeżeli chcemy zasadzić nie tylko pomidory? W ich pobliżu z powodzeniem mogą znaleźć się zioła, takie jak m.in. tymianek, czosnek, bazylia czy kolendra. Te pachnące dodatki do dań odpędzają swym intensywnym zapachem owady, co tylko korzystnie wpłynie na naszą uprawę pomidorów. Tym sposobem warzywa będą rosnąć smaczne i zdrowe.

Uprawa pomidorów. Co warto wiedzieć?

Jeżeli jesteśmy wielbicielami tych warzyw, pamiętajmy o kilku istotnych szczegółach. Nasion pomidorów nie umieszczajmy w ziemi wcześniej niż w połowie maja. W przeciwnym razie nasiona mogą paść ofiarą ostatnich przymrozków. Jeżeli z kolei sadzimy podrośnięte krzaczki, pamiętajmy, aby pół ich długości znalazło się pod ziemią. W ten sposób roślina będzie miała ułatwiony dostęp do składników odżywczych znajdujących się w glebie, a tym samym wyrośnie na silną i na pewno obrodzi bogatymi plonami.

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić