aktualizacja 

Nigdy nie spuszczaj tego w toalecie. Będzie cię to drogo kosztować

43

Pewnych rzeczy absolutnie nie należy spuszczać w toalecie, ponieważ może skutkować to jej zatkaniem. Chyba nikt nie chce mierzyć się z tym nieprzyjemnym problemem. Dodatkowo pozbywanie się owych produktów w taki sposób może skutkować zanieczyszczeniem systemu wodnego. Sprawdź naszą listę. Nie wszystkie pozycje są tak oczywiste.

Nigdy nie spuszczaj tego w toalecie. Będzie cię to drogo kosztować
Spuszczasz te rzeczy w toalecie? Nigdy więcej tego nie rób (Pexels)

Niektórzy zamiast wyrzucać pewne rzeczy do kosza, pozbywają się ich, spuszczając je w toalecie. Jest to bardzo zły nawyk. Może łatwo doprowadzić do zatkania rur odpływowych, co jest potem sporym kłopotem dla domowników. Dodatkowo, taka praktyka wpływa na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. 

W toalecie nie spłukuj produktów higieny osobistej

Zatem jakich produktów nie należy spuszczać w toalecie? Zacznijmy od ręczników papierowych i chusteczek. Wrzucenie ich do muszli klozetowej może wydawać się zupełnie nieszkodliwe. Jednak ich struktura jest inna, dlatego nie rozkładają się w wodzie tak, jak papier toaletowy. Podobnie jest w przypadku płatków kosmetycznych, które również nie powinny się tam znaleźć. Nie mówiąc już o patyczkach do uszu, które oprócz miękkiej waty zrobione są też z podłużnego, często plastikowego elementu. 

Kolejnym produktem higienicznym, który nie powinien znaleźć się w toalecie, są chusteczki nawilżane dla niemowląt. To właśnie one są jedną z najczęstszych przyczyn zatorów w rurach, choć wydają się zupełnie nieszkodliwe. Spuszczać w toalecie pod żadnym pozorem nie można również podpasek i tamponów. Są one zaprojektowane tak, by wchłaniać wodę, a nie się w niej rozpuszczać. Dlatego wrzucone do kanalizacji rozszerzą się i stworzą niemały problem. 

Resztki jedzenia i tłuszcz nie mogą trafiać do muszli klozetowej

Do toalety nie można wyrzucać również resztek jedzenia. Choć finalnie rozłożą się, to przedtem mogą powodować zatory. Wiele osób wylewa do muszli klozetowej także stary tłuszcz, co też jest dużym błędem. Do toalety nie mogą trafiać również przeterminowane tabletki. Rozpuszczone w wodzie kanalizacyjnej zanieczyszczą środowisko. 

Ponadto pamiętajmy, że włosów również nie powinno się pozbywać w toalecie. Są długie i cienkie, przez co łatwo zapętlają się w rurach i finalnie mogą spowodować ich zupełne zatkanie. Do muszli klozetowej nie wrzucajmy także zużytego żwirku dla kota, nawet gdy producent na opakowaniu pisze, że jest to bezpieczne. Jego miejsce jest w koszu na śmieci. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nie opuszczasz deski w toalecie? Po tych zdjęciach zmienisz swoje nawyki
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić