Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Agnieszka Matan odchodzi z Kościoła. Mocne słowa polskiej aktorki

66
Podziel się:

Aktorka kabaretowa Agnieszka Matan oświadczyła w mediach społecznościowych, że złożyła wniosek o apostazję, czyli formalne i całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej. Padły mocne słowa.

Agnieszka Matan odchodzi z Kościoła. Mocne słowa polskiej aktorki
Agnieszka Matan złożyła wniosek o apostazję (Instagram @halomatan)

Polska jest krajem katolickim, jednak coraz mniej ludzi chodzi do kościoła i chrzci swoje dzieci. To stary trend, który utrzymuje się od wielu lat. Niektórzy idą o krok dalej i chcą całkowicie zerwać relacje z Kościołem.

Na taki krok zdecydowała się aktorka kabaretowa Agnieszka Matan. Decyzję o apostazji aktorka podjęła już półtora roku temu, jednak dopiero teraz opowiedziała o kulisach całej sprawy.

Złożyłam dzisiaj wniosek o apostazję. Od momentu podjęcia przeze mnie decyzji do wykonania tej administracyjnej czynności minęło półtora roku. Mogę to zwalać na lenistwo albo na to, że nie lubię papierów, kiedy nawet odebranie awizo to wyzwanie. Ale myślę, że musiałam do tego dojrzeć, bo jednak przez 20 lat byłam dość zaangażowana w życie religijne - pisze Agnieszka Matan.

Matan odchodzi z Kościoła. Znamy powody

Co skłoniło ją do takiej decyzji? Matan nie widziała dalszego sensu w przynależności do społeczności Kościoła. Odbyła rozmowę z proboszczem, który uszanował jej decyzję i życzył powodzenia na dalszej życiowej drodze.

Wypisuje się, bo nie chcę być członkinią organizacji, która zbudowana jest na przemocy, której przedstawiciele jawnie dyskryminują kobiety i mniejszości seksualne, a przede wszystkim - regularnie krzywdzą dzieci - dodaje.
Zobacz także: 12-latka z "The Voice Kids" zaskoczyła jurorów. Łzy w oczach Cleo
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Jerzy
rok temu
Każdemu wolno KOCHAĆ !!!
Kleryk
rok temu
A niech idzie w cholere,a to malo takich
Ateusz
rok temu
Wyjść to sobie można z dworcowego kibla. Może to budzić wątpliwości, ale tak właśnie jest. Jako katoliczka statystka powinna nieco swoje wyznanie znać, a zwłaszcza doktrynę: semel catholicus, semper catholicus.
wojciech1602
rok temu
Jestem przekonany że ta Pani jeszcze wróci do wiary w jedynego Boga. Mądrość przychodzi z wiekiem. W chwili obecnej koścìół jest jej do niczego nie potrzebny i uważa że jest wolna. Została jednak już zniewolona przez podstepnego szatana. Oby się opamietała.
AQqqqq
rok temu
Tylko co ma pozostanie albo nie w kościeIe do bycia chrześcljaninem i wiary w BOga? Chrześcljaństwo jej się nie podoba czy głośno medialni, upadli kslęża katoIiccy?
Qq
rok temu
Tylko co ma być albo nie być w kościele do bycia chrześcijaninem i wiary w Boga? Chrześcijaństwo jej się nie podoba czy głośno medialni, upadli księża katoliccy?
kibic
rok temu
kobitko marna aktorzynko wez sobie za meza Abdulacha to on Tobie pokaze miejscen na ziemi
Polak
rok temu
Jaruzelski i Kiszczak jak przysza Pani smierc to szybko zawolalin ksiedza i popa a tak walczyli z kosciolem i mordowali ksiezy
Polus
rok temu
A może wyjedzie z polski po co szol
Ula
rok temu
Brawo Religi już nie ma teraz jest pedofilia i ludzie co to kryją.
Monika
rok temu
czego nie robi się dla kasy i poklasku mediów. Gdyby chodziło o apostazję to zrobiłaby to po cichu, a nie nagłośniła sprawę. Pewnie przed śmiercią poprosi księdza
Tak myślę
rok temu
Chodzę do kościoła w niedzielę ksiadź mnie denerwuje swoimi wywodami i w większości się z nim nie zgadzam.Na początku strasznie mnie to frustrowało. Potem jednak coś zrozumiałam... To nie jest powód żeby odwracać się od Boga. To nie jego wina, że ksiądz jest jaki jest -to czynnik ludzki sprawia że ksiądz ma takie a nie inne poglądy i przeinacza Pismo Święte. Dlatego warto trwać w wierze nie koniecznie musimy zgadzać się z księdzem.
aza
rok temu
Też to zrobię. Nie chcę należeć do organizacji pedofilii, kłamców, obłudników, politykierów, narzucajaącej nienawiść a wychwalającej zło, tarzającej się w niezasłużonym bogactwie ! To sekta.
czytelnik
rok temu
To wypisz się jeszcze z UE.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić