Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Pokazała jak wygląda bez makijażu. TikTok zablokował ją za "makabrę"

12

Trądzik to dość powszechny problem, z którym zmagają się nastolatki, ale również młodzi dorośli. Pewna TikTokerka na bieżąco pokazywała swoją walkę z problemem i dodawała otuchy innym ludziom zmagającym się z tym samym problemem. To nie spodobało się administratorom portalu, którzy ją... zablokowali.

Pokazała jak wygląda bez makijażu. TikTok zablokował ją za "makabrę"
Eva Grant (TikTok)

16-letnia Eva Grant cieszy się dość dużą popularnością na TikToku. W serwisie dokumentowała swoją walkę z trądzikiem, który uprzykrzał jej życie.

Dziewczyna cierpiała na torbielowatą odmianę tej choroby dermatologicznej. Oznacza to, że jej twarz pokrywały zmiany wypełnione ropą. Czynnikiem wpływającym na powstawanie dolegliwości są zaburzenia hormonalne oraz niekiedy nadmierne pocenie się. Prawdopodobieństwo wystąpienia blizn potrądzikowych jest wówczas bardzo wysokie.

Aby pozbyć się takiego trądziku potrzebne są ostre kuracje. Zazwyczaj stosuje się antybiotyki do stosowania doustnego, retinoidy, a nawet hormonalne środki antykoncepcyjne. U niektórych pacjentów zachodzi czasami konieczność interwencji chirurgicznej.

Skóra Evy była w tak złym stanie, że nastolatka wstydziła się nawet wychodzić z domu. Przez filmiki, dokumentujące w jaki sposób radziła sobie z problemem chciała wesprzeć innych nastolatków i młodych dorosłych, którzy też się z nim mierzą.

"Makabra"

Niestety, TikTok uznał jej treści za "makabryczne" i... usunął jej konto.

Dziewczyna jednak postanowiła nie puścić tego tematu płazem. Napisała e-maila do serwisu, który stanowił odwołanie od decyzji. Kiedy firma zweryfikowała całą sprawę, przywróciła jej usunięty profil i przeprosiła za całe zajście.

Mamy nadzieję, że Eva nadal będzie korzystać z TikToka, aby wspierać innych oraz dzielić się swoją historią - przyznał rzecznik TikToka w rozmowie z radiem BBC.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić