Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Lidia Pustelnik
|
aktualizacja

Reklama poniża kobiety. "Wie, co za chwilę będzie miała w ustach"

108
Podziel się:

Jeszcze nie otrząsnęliśmy się z niesmaku, jaki wywołał plakat pewnej szkoły jazdy z Lublina, porównujący długość kobiecego orgazmu do czasu parkowania, a w sieci pojawia się kolejny "kwiatek". Tym razem seksistowską, poniżającą dla kobiet reklamę zamieścił na Facebooku producent Devil Energy. Trudno o skuteczniejszą antyreklamę dla firmy.

Reklama za wszelką cenę się opłaca?
Reklama za wszelką cenę się opłaca? (Facebook.com, Devil Energy)

Na grafice reklamowej producenta napojów energetycznych Devil Energy widzimy klęczącą bądź siedzącą kobietę prawdopodobnie w samej bieliźnie, spoglądającą na stojącego nad nią mężczyznę. Mężczyzny nie widać, jest za to jego ręka, unosząca podbródek dziewczyny. Jakby seksualnych skojarzeń było mało, pomysłodawca załączył rozwiewający wątpliwości podpis: "Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach".

– Nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili? – pyta retorycznie jeden z internautów komentujących reklamę. Jak inaczej wytłumaczyć reklamę, która obraża połowę potencjalnych klientów firmy?

Mimo wyraźnych protestów środowisk kobiecych, poniżających i szowinistycznych reklam w Polsce nie brakuje. Na początku września informowaliśmy o tym, że firma "Władcy Dróg" z Lublina reklamowała się hasłem: "Orgazm u kobiet trwa cztery razy dłużej, tak jak parkowanie". Wcześniej z grafiki eksponującej kobiece pośladki tłumaczyli się organizatorzy Runmageddonu.

Reakcje na seksistowskie reklamy na szczęście są coraz bardziej zdecydowane. Coraz więcej firm dostrzega też, że nie każda reklama wywołująca medialny szum się opłaca, gdyż uszczerbek na wizerunku firmy może oznaczać poważny odpływ klientów. Czy tak będzie i w tym przypadku?

Jak na razie reklama Devil Energy wciąż widnieje na oficjalnej stronie na Facebooku firmy. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie przedstawicieli firmy.

Zobacz także: Zobacz też: Reklamy wprowadzające dzieci w błąd zachęcają je do zakupu niezdrowych produktów

Wiesz, że w internecie kupisz tańsze kosmetyki? Przekonaj się, korzystając ze strony EZEBRA.PL kody rabatowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(108)
sdfgavdfg
5 lata temu
jeśli komuś ta fota kojarzy się z seksem to ma poważne problemy natury psychicznej lub dawno/nigdy nie uprawiał seksu
Tom Kos
5 lata temu
Co tu jest poniżającego? Nie czujecie się poniżone jak fotoshopem wam wmawiają ze jakiś krem wasze twarze odmłodzi?...
b
5 lata temu
A analogiczna reklama tej samej firmy z mężczyzną była ok? Dla mnie obie są nieakceptowalne, ale należałoby pokazać pełen kontekst. Ta firma nie poniża tylko kobiet. Oni przekraczają wszelkie granice przyzwoitości i smaku.
Yeti
5 lata temu
Hahahaha.... Niektórym wszystko się z jednym kojarzy. Wasz problem! Albo Wasza radość ;) Dziś dwuznaczny obrazek jest jednoznacznie interpretowany a jednoznaczne erotyki Kochanowskiego, Morsztyna czy Tetmajera są w szkole omawiane :D albo były...za moich czasów :D:D Troszkę dystansu - to obrazek, film, WYOBRAŹNIA tu rządzi.
Nick
5 lata temu
Żeby nie wy to bym nie usłyszał
pogromca femi...
5 lata temu
No i bardzo dobrze. Fajna reklama. Tak powinno być.
Mariola31
5 lata temu
Przecież łaski lubią brać do buzi. O go chodzi ?
Kotka
5 lata temu
Jestem kobetą. Nie widze blemu A duzo waszych komentarzy mnie ubawilo. Pozdtawiam
gyg
5 lata temu
Normalnie sami pajace 😂😂😂
8
5 lata temu
A TA PUSZKA TO NIBY CO TAM ROBI !!!!!!!
~MO
5 lata temu
>> Jak inaczej wytłumaczyć reklamę, która obraża połowę potencjalnych klientów firmy? - pyta retorycznie jeden z internautów komentujących reklamę. << Być może kobiety nie są takie obrażalskie, jak sądzą po sobie feministki.
Pozdro!
5 lata temu
Naoglądały się pierdół w stylu Greya to teraz mają za swoje. Nie zdziwiłbym się gdyby to jakaś panna wymyśliła tą reklamę.
sami
5 lata temu
zamiast się zainteresować głupimi i nie smacznymi reklamami w środkach masowego przekazu ,rząd zajął się handlem w niedzielę ,no nie wiem co jest gorsze?
Rew
5 lata temu
A ja wczoraj pewną laseczkę pocisnąłem w doopeczkę, ihhhaaaaaa...!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić