aktualizacja 

Tak ubrała się do biura. Kadrowa odesłała ją do domu

101

Tiktokerka Marie Dee nieustannie testuje cierpliwość kadrowej w kwestii strojów do pracy. Ostatnio została odesłana przez nią do domu za założenie krótkiego topu. "Czy dadzą mi w końcu żyć?" - żali się w sieci.

Tak ubrała się do biura. Kadrowa odesłała ją do domu
Dziewczyna uważa, że jej strój jest odpowiedni do pracy (TikTok, @notmariedee)

Marie Dee, działająca w sieci jako "notmaredee", jest znana z tego, że kręci filmy, w których sprawdza cierpliwość swojej kadrowej. Już kilkakrotnie podpadła jej rzekomo niestosownym strojem do pracy.

"To tylko mój pępek"

Tym razem Marie Dee zaprezentowała się w czarnych legginsach i szarym, krótkim topie z długimi rękawami.

Stylizacja odkrywała jej brzuch i kolczyk w pępku. Nie spodobało się to kadrowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dress code w pracy

Kobieta twierdzi, że przez zbyt skąpy strój została odesłana z pracy do domu. Według pracownicy z działu HR był "nieodpowiedni" i "odsłaniający za dużo".

Wideo zsynchronizowała z muzyką zawierającą słowa: "Głupcze, to tylko mój pępek". W opisie zawarła retoryczne pytanie: "Czy dadzą mi w końcu żyć?".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

"Pępek nie jest profesjonalny"

"Gdybyś dla mnie pracowała, od razu odesłałbym cię do domu" - skomentował jeden z użytkowników. "To oczywiście nadużycie. Nikt tak naprawdę nie chce widzieć cię tak w środowisku zawodowym, bez względu na wymówkę" - pisze inny.

Twój wygląd powinien odzwierciedlać twoje kompetencje. Pępek nie jest profesjonalny - dodał ktoś inny.

Widzowie radzą jej, by trzymała się zasad ubioru. "Praca to nie dyskoteka" - piszą. Zdecydowana większość jest zdania, że to "nie strój do pracy" i może przeszkadzać również innym współpracownikom. Tylko nieliczni uważają, że powinna móc nosić to, co chce.

To nie pierwsza taka sytuacja, w której za swój nieodpowiedni strój Marie została odesłana do domu. Niedawno założyła obcisłą, brązową sukienkę. Nie widziała w swojej stylizacji niczego nieodpowiedniego.

Dział kadr zatrudniającej jej firmy uznał, że strój jest nieodpowiedni i łamie regulamin. "Codziennie wymyślają nowe zasady!" - oburzała się Marie Dee w mediach społecznościowych.

Widzowie byli jednak innego zdania niż autorka nagrania. "Pracowałam w biurze przez 25 lat i nigdy nie widziałam, żeby ktoś ubierał się tak do pracy. To strój na imprezę" - komentowała jedna z użytkowniczek.

Autor: WOA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić