To powinno być ostrzeżeniem dla kobiet. Trafiła do szpitala przez tampon

3

Każda zdrowa kobieta w wieku rozrodczym ma okres. Na rynku jest wiele opcji higienicznych dla tego typu kobiecych spraw. Warto jednak pamiętać, że są to przybory, które trzeba zmieniać regularnie. W przeciwnym razie mogą z tego wyjść naprawdę przykre konsekwencje.

To powinno być ostrzeżeniem dla kobiet. Trafiła do szpitala przez tampon
18-letnia Ellie Makin (TikTok)

Podpaski, tampony, wkładki, kubeczki menstruacyjne... Tego jest naprawdę bardzo dużo! Jedyne, o czym należy pamiętać podczas okresu, to żeby zmieniać je regularnie. Gdy się o tym zapomni, może to mieć fatalne skutki zdrowotne.

Nie zmieniła tamponu przez 12 godzin. Trafiła do szpitala

Ellie Makin opowiedziała na TikToku, że po jednej ze studenckich imprez obudziła się chora. Bolała ją głowa, miała dreszcze i gorączkę. Aż w końcu zemdlała. Inni studenci wezwali karetkę pogotowia.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Lekarze stwierdzili, że to zwykła infekcja wirusowa i odesłali do domu. Dziewczyna mówiła im, że zapomniała zmienić tampon przez 12 godzin, jednak medycy to zbagatelizowali.

Niestety dolegliwości nie ustępowały. Dodatkowo pojawiła się wysypka na całym ciele. Dziewczynę zatem ponownie przewieziono do szpitala. Tym razem jednak ktoś postanowił sprawdzić jej przypuszczenia. Po dodatkowych badaniach okazało się, że dostała tzw. zespołu wstrząsu toksycznego.

Ostatecznie dziewczyna została zatrzymana w szpitalu na 5 dni. Makin musiała przyjmować silne antybiotyki. Oby jej historia była przestrogą dla innych dziewczyn!

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić