Aleksandra Hangel
Aleksandra Hangel| 
aktualizacja 

Violetta Villas zmarła 11 lat temu. Tak wygląda dziś grób artystki

375

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku. Gdyby żyła, miałaby dziś 84 lata. Sprawdziliśmy, jak dziś wygląda grób "pierwszej celebrytki PRL-u", jak zwykło się ją nazywać.

Violetta Villas zmarła 11 lat temu. Tak wygląda dziś grób artystki
Violetta Villas zmarła 10 lat temu (East News, Hawalej/REPORTER)

Czesławę Gospodarek (z domu Cieślak), bo tak naprawdę nazywała się Violetta Villas, ciągnęło do muzyki i estrady od zawsze. Urodziła się 10 czerwca 1938 r. w Belgii. Była bez wątpienia jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Gdy miała 23 lata, wygrała przesłuchania w Polskim Radiu i wylansowała swój pierwszy przebój.

Jako jedna z nielicznych Polek koncertowała wtedy za granicą - m.in. w Paryżu oraz Las Vegas. Przyzwyczajona do ogromnych luksusów piosenkarka po powrocie do Polski w latach 70. popadła w ubóstwo. W latach 80. wróciła na scenę z Teatrem Syrena. Koncertowała wtedy w Stanach Zjednoczonych.

W ostatnich latach życia podupadła na zdrowiu, szczególnie psychicznym. Przyjęto ją wówczas do szpitala psychiatrycznego. Po śmierci artystki pracująca u niej gospodyni Elżbieta Budzyńska została skazana na 1,5 roku bezwzględnego więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad gwiazdą.

Violetta Villas i jej ogromne serce do zwierząt

Violetta Villas była znana ze swej miłości dla czworonogów. 10 lat przed śmiercią w wywiadzie dla serwisu viva.pl mówiła, że niewiele osób rozumie tę miłość do bezbronnych stworzeń.

Wi­dać Bóg prze­zna­czył mi ta­ki los, ta­ki ży­wot. Je­stem sa­mot­na. Co za­ro­bię, wy­da­ję na utrzy­ma­nie zwie­rząt. Oczy­wi­ście, że mi bra­ku­je pie­nię­dzy, bo ta­ka gro­ma­da du­żo kosztuje. Po­win­nam ogrodzić ca­ły te­ren, ale nie mam za co. Po­win­nam wy­bu­do­wać boksy dla wszystkich psów i kotów. Te­raz na zi­mę bę­dę mu­sia­ła wziąć je do do­mu – tłumaczyła w 2001 roku.

Życie uczuciowe Violetty Villas

Artystka, choć pragnęła mieć ciepły i kochający dom, nie miała szczęścia w miłości.

Wyszła za mąż jeszcze jako nastolatka za Piotra Gospodarka. Był rok 1955, a ślub odbył się za zgodą sądu. W 1956 roku na świat przyszedł syn pary Krzysztof. Małżeństwo było wymogiem ojca piosenkarki. Związek nie przetrwał próby czasu, para rozwiodła się w 1957 roku.

6 stycznia 1988 r. wyszła za Teda Kowalczyka. Po ich rozstaniu tłumaczył w wywiadach, że żona była dla niego zimna i wolała zwierzęta.

Grób Violetty Villas na warszawskich Powązkach

Villas przez całe życie zaliczała spektakularne wzloty i bolesne upadki. Przed śmiercią wiele wycierpiała – żyła w nędzy, z ograniczoną świadomością, prawdopodobnie była upajana alkoholem i bardzo zaniedbana.

Jak widać jednak po zdjęciach, jakie wykonaliśmy na cmentarzu powązkowskim, gdzie pochowana została Villas, fani o niej nie zapomnieli. I choć dziś na jej grobie nie pali się żaden znicz, to wyraźnie widać, że kwiaty i wieńce nie są nadgryzione zębem czasu.

Zobacz także: Opiekunka Villas żąda fortuny w zamian za wyprowadzkę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić