Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wahasz się, czy zakończyć związek? 6 pytań, które ci pomogą

8
Podziel się:

Miłość potrafi bardzo mocno zamieszać w głowie. Czasami można odnieść wrażenie, że uczucie się wypala. Kiedy należy podjąć decyzję o zakończeniu związku? Porad udzieliła psychoterapeutka.

Wahasz się, czy zakończyć związek? 6 pytań, które ci pomogą
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Związek to bez wątpienia piękna sprawa. Czasami jednak trwanie przy kimś potrafi być problematyczne. Szczególnie wtedy, gdy dochodzi do tzw. uwięzienia w związku.

W ten sposób określa się stan, gdy ktoś nie czuje się już dobrze z drugim człowiekiem, jednak nadal nie potrafi zadecydować, czy to właściwy moment na zakończenie związku.

Jak podjąć właściwą decyzję ws. przyszłości związku? Wskazówki na łamach "Psychology Today" zamieściła psychoterapeutka Tonya Lester.

Nie wiesz, czy to ma sens? Odpowiedz na sześć pytań

Jeżeli związek staje się dla ciebie uciążliwy, odpowiedz na poniższe pytania (za zdrowie.radiozet.pl). Mogą ci one pomóc w podjęciu wiążącej decyzji dotyczącej twojej przyszłości.

  • Czy problemy wynikają z tego, co przeżywam, czy z tego, kim jestem?
  • Co powiedziałbym bliskiemu przyjacielowi w podobnej sytuacji?
  • Ilu rzeczy już próbowałem?
  • A jeśli wszystko jest dobrze, tylko nie wtedy, gdy się kłócimy?
  • Czy zostaję tylko dlatego, że już tyle zainwestowałem?
  • Czy tak naprawdę jestem osobą, którą muszę być, aby pozostać w tym związku?
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
stary wróbel
2 miesiące temu
jakieś durne te pytania, bo sprawa jest bardzo prosta. Są sprawy poważne i błachostki, jeżeli kobita czepia się o byle co to lepiej dać se spokój chyba że jesteś masochistą
Kpł 26, 3-17
2 miesiące temu
3 Ja jestem Pan, Bóg wasz, który wyprowadził was z ziemi egipskiej, abyście przestali być ich niewolnikami. Ja rozbiłem drągi waszego jarzma i dałem wam możność chodzenia z podniesioną głową. 14 Jeżeli zaś nie będziecie Mnie słuchać i nie będziecie wykonywać tych wszystkich nakazów, 15 jeżeli będziecie gardzić moim ustawami, jeżeli będziecie się brzydzić moimi wyrokami, tak że nie będziecie wykonywać moich nakazów i złamiecie moje przymierze, 16 to i Ja obejdę się z wami odpowiednio: ześlę na was przerażenie, wycieńczenie i gorączkę, które prowadzą do ślepoty i rujnują zdrowie. Wtedy na próżno będziecie siali wasze ziarno. Zjedzą je wasi nieprzyjaciele. 17 Zwrócę oblicze przeciwko wam, będziecie pobici przez nieprzyjaciół. Ci, którzy was nienawidzą, będą rządzili wami, a wy będziecie uciekać nawet wtedy, kiedy was nikt nie będzie ścigał.
Tylko Prawda
2 miesiące temu
Lepiej posłuchajcie porad egzorcysty w tym temacie
Normalny
2 miesiące temu
Grzech rodzi grzech. Smutek, frustracja, niepokój, a nawet nienawiść zawsze będą towarzyszyć grzesznym związkom, z których Bóg został wyproszony lub nigdy Go tam nie było. Tzw. wolność seksualna to niewola grzechu, która nigdy nie da poczucia miłości i pokoju serca, tylko utrapienie, samotność, kolejne rozczarowanie. Z Bogiem nie wygracie.
???
2 miesiące temu
Z cyklu szatan radzi związek partnerski i szatan radzi kolejny związek partnerski?
hmm
2 miesiące temu
Niestety baby są roszczeniowe próżne puste,dobrobyt im miesza w tych pacynach,nic dobrego z tego nie wynika dlatego też jestem sam bo nie da się tego wytrzymać więc samemu mi lepiej
Solo
2 miesiące temu
Żadnego gachy choćby nie wiem kim był i co miał. Zdrowie fizyczne i psychiczne jest ważniejsze.
Adam
2 miesiące temu
A mnie dobrze samemu..nie zaufam nigdy już będę walił konia to 30 lat już ponad
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić