aktualizacja 

Walczy z byłą żoną o syna. "Wyprowadziła się, żeby zmienić mu płeć!"

51

Batalie sądowe rodziców o opiekę nad dziećmi często mają dramatyczny przebieg. Oprócz tego, co dzieje się na sali sądowej, obie strony niejednokrotnie prowadzą swoje kampanie w mediach społecznościowych. Tak jest też w przypadku Jeffa Youngera i jego byłej partnerki. Anne Georgulas jest pediatrą i zdaniem ojca dwójki ich dzieci - chce zmienić płeć jednego z synów.

Walczy z byłą żoną o syna. "Wyprowadziła się, żeby zmienić mu płeć!"
Matka chłopca jest pediatrą. Uważa, że jej syn czuje się dziewczynką (Facebook, drannegeorgulas.com)

James czy Luna?

Jeff Younger pojawił się w wieczornym programie na kanale Fox News i zaprezentował nagranie ze swoim synem. 9-latek zapytany o to, czy jest chłopcem, odpowiada "Nie, jestem dziewczynką". Zdaniem ojca Anne Georgulas wmówiła Jamesowi, że jest dziewczynką i ubierała go w sukienki. Według Jeffa zaczęła "zmieniać" chłopca już w wieku 2 lat, a jak miał 5 lat to próbowała zapisać go do kliniki płci w Dallas. Anne przekonuje, że James chce być nazywany "Luna".

Nieprzypadkowa przeprowadzka?

Sąd wpierw przyznał opiekę nad dziećmi obojgu rodziców, jednak wyrok zmieniono w 2021 roku i przyznano pełne prawa matce. Pod koniec ubiegłego roku kobieta zdecydowała się na wyprowadzkę do Kalifornii. Zdaniem Jeffa data przeprowadzki jest nieprzypadkowa - z Nowym Rokiem w tym stanie weszło w życie prawo chroniące transseksualistów. Ma ono na celu ochronę dzieci transpłciowych oraz ich rodzin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie tylko Elliot Page. Osoby transpłciowe w show-biznesie
Zapisy pediatrów wskazują, że zamierzała go (Jamesa - przyp.red.) wykastrować chemicznie w wieku 8 czy 9 lat, czyli tyle ile ma teraz. A potem magicznie przeniosła się do Kalifornii? Nie sądzę, żeby to był przypadek - oświadczył ojciec chłopca.

Kastracja chemiczna polega na stosowaniu chemikaliów bądź leków aby zatrzymać produkcję hormonów płciowych. W przeciwieństwie do kastracji chirurgicznej, chemiczna nie usuwa narządów i nie stanowi formy sterylizacji. Jest to również proces odwracalny.

Sąd po stronie matki

Sędziowie orzekli, że założenie Jeffa odnośnie kastracji to czyste spekulacje.

Matka oświadczyła przed sądem, że nie ma zamiaru do tego doprowadzić, więc jest to spekulacja - oświadczyli sędziowie Jimmy Blacklock i Evan Young.

W orzeczeniu sądu dodano, że jeśli Anne spróbuje doprowadzić do zmiany płci u 9-letniego synka, jego ojciec może natychmiast złożyć wniosek apelacyjny.

Twierdzenie, że będę mógł wobec żony wyegzekwować nakaz sądowy, gdy będzie w Kalifornii, jest absurdalne - zaznaczył Jeff.

W walkę po jego stronie włączył się senator Ted Cruz, który oświadczył, że małe dziecko nie ma wystarczającej dojrzałości, by móc podejmować tak poważne decyzje, jak zmiana płci.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić