Adrianna Trusiuk| 

Wylej na trawnik. "Wypali" wszystkie chwasty

45

Wydaje się, że pojawiają się znikąd. Zabierają wodę, światło i cenne składniki pokarmowe innym roślinom. Do tego szpecą trawnik. Czy można pozbyć się chwastów, nie wyrywając ich co chwilę? Wypróbuj skuteczny sposób stosowany przez naszych dziadków.

Wylej na trawnik. "Wypali" wszystkie chwasty
Chwasty szpecą trawnik i zabierają mu cenne składniki odżywcze (Adobe Stock)

Rośliny ogrodowe i trawa są atakowane przez szkodniki, ale równie dużo problemów właścicielom przydomowych ogródków przysparzają chwasty. Chociaż same są roślinami, robią więcej złego niż dobrego. Zabierają one światło, wodę i cenne składniki odżywcze trawie, przez co traci ona na witalności. Nie wspominając już o tym, że trawnik pokryty chwastami nie wygląda dobrze. Jest jednak sposób, żeby się ich pozbyć. Nie wymaga on codziennego pielenia i był stosowany już przez naszych dziadków.

Ten patent stosowali nawet nasi dziadkowie. Działa cuda

Wyrastanie chwastów jest naturalnym procesem, który można zatrzymać. Wystarczy nie popełniać pewnych błędów. Pierwszym z nich jest zbyt wysokie koszenie trawy. W sezonie powinno kosić się ją raz w tygodniu, a jej wysokość po skoszeniu nie powinna przekraczać 6 cm. Poza koszeniem ważne jest nawożenie trawnika. Im bogatsza w składniki odżywcze gleba, tym rzadziej wyrastają na niej chwasty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Domowe sposoby na chwasty. Bez środków chemicznych

Trzeci błąd to zbyt rzadkie podlewanie murawy. Wiosną wystarczy robić to raz w tygodniu, w trakcie upałów nawet trzy, cztery razy w przeciągu tygodnia. Ostatnim błędem jest dosiewanie trawy nasionami o niskiej jakości. Zdarza się, że są one zanieczyszczone nasionami roślin, które są chwastami. Warto mieć to na uwadze podczas kolejnego dosiewania trawy.

W wielu sklepach ogrodniczych można zaopatrzyć się w produkty chwastobójcze. Wyróżniają się one wysoką skutecznością, ale mają jedną, dużą wadę. Niszczą one nie tylko chwasty, a często też trawniki. Jest lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie. Stosowali je nasi dziadkowie.

Potrzebujesz zaledwie dwóch składników — wody, octu i soli. W litrze wody rozpuść pół szklanki soli i szklankę octu. Preparat przelej do butli z atomizerem. Następnie, spryskaj nim chwasty. Pamiętaj, żeby rozpylać roztwór tylko na niechciane rośliny. Roztworem można też podlać chwasty. Ten domowy specyfik sprawi, że chwasty obumrą. Na końcu, usuń je przy pomocy grabi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić