Zamykaj na noc swoją sypialnię. Powód? Zaskakuje

14

Za zamkniętymi drzwiami sypialni kryją się nasze najbardziej intymne tajemnice, którymi nie zawsze jesteśmy skłonni dzielić się z resztą domowników. To świat, w którym izolujemy się od tego, co na zewnątrz. Ale zamykanie drzwi od sypialni na noc ma też bardzo praktyczne funkcje. Jakie? Podpowiadamy.

Zamykaj na noc swoją sypialnię. Powód? Zaskakuje
Drzwi do sypialni zawsze powinny być zamknięte (pexels, Max Vakhtbovych)

W podręcznikach do Feng Shiu możemy przeczytać o energii, którą dzięki zamkniętym drzwiom sypialni udaje nam się zatrzymać na dłużej. Chińska mądrość gwarantuje w ten sposób spokój ducha i głęboki relaks w odcięciu od reszty świata.

Warto jednak o zamkniętych drzwiach do miejsca spoczynku pomyśleć w bardziej trzeźwy sposób. O tym, co może nas spotkać podczas nocnej regeneracji opowiada film zamieszczony w serwisie Youtube, będący częścią amerykańskiej kampanii społecznej Jego twórcy przekonują, że zamknięte drzwi od sypialni w wypadku pożaru mogą uratować nam życie. Spowolnią rozprzestrzenianie się ognia oraz toksycznych efektów spalania.

Zobacz także: See the Dramatic Difference a Door Can Make

Przekonują też, że w bezpiecznej zamkniętej przestrzeni odizolowanej od płonącej reszty domu będziemy mieli więcej czasu na ucieczkę. Te argumenty mogą zadziałać przy założeniu, że nasza domowa sypialnia wyposażona jest w okno, a nasze mieszkanie nie jest zlokalizowane na wysokim piętrze.

Zamknięta na noc sypialnia może także pomóc wyjść nam z opresji gdy padniemy ofiarą nocnego włamywacza. Niepokojące dźwięki dochodzące z wnętrza domu, gdy już wybudzą nas z głębokiego snu, mogą świadczyć o tym, że mieszkanie padło łupem rabusiów.

Zamknięci w sypialni mamy chwilę do namysłu i działania. Oczywiście do czasu, gdy potencjalny włamywacz nie zorientuje się lepiej w topografii naszego domu lub mieszkania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowy Aranż. Sypialnia w stylu skandynawski rustyk

Gdy jednak odrzucimy wszystkie mroczne wizje, jakie mogą przytrafić się nam podczas nocnej regeneracji, warto pomyśleć o tym, że dobrze wyizolowana, zamknięta sypialnia zwiększa nasz komfort i pozwala na lepszą regenerację w odcięciu od świata.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić