aktualizacja 

Zrobił sobie "tureckie zęby". Nie do wiary, ile na nie wydał

234

Niektórzy są w stanie wydać każde pieniądze na to, by poprawić mankamenty urody. Cheffy Dee z Manchesteru w Anglii miał spore kompleksy z powodu swoich zębów. Wybrał się więc w podróż do Turcji, gdzie poddał się zabiegowi wykonania licówek. Wydał na nie 3 700 funtów (a więc grubo ponad 19 tysięcy!). Choć to dużo, to i tak taniej niż w innych miejscach.

Zrobił sobie "tureckie zęby". Nie do wiary, ile na nie wydał
Mężczyzna zrobił sobie nowe zęby. (TikTok, @cheffydee0)

Mężczyzna wszystko relacjonował na swoim koncie na TikToku @cheffydee0. Zabieg wykonał w Turcji, co jest ostatnio bardzo popularne, zwłaszcza wśród użytkowników tej platformy. Założenie zębów w tym kraju jest bowiem tańsze niż w innych miejscach. Jednak lekarze przestrzegają, że wiele do życzenia pozostawia jakość używanych do tego materiałów.

Tego typu zęby w mediach społecznościowych zwane są prześmiewczo "zębami Turcji". Dlaczego? Wielu z przeciwników uważa bowiem, że wyglądają nienaturalnie. Są za duże i zbyt białe. Nie pasują do jamy ustnej.

Znajdują się jednak "śmiałkowie", którzy poddają się wspomnianemu zabiegowi dentystycznemu. Wśród nich są też gwiazdy programów telewizyjnych - Katie Price i Jack Fincham z Love Island.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Zrobił sobie "tureckie zęby". Nowy trend TikToka

Jak przyznaje na TikToku Dee, zanim zrobił sobie nowe uzębienie, ludzie odradzali mu ten krok. Nie posłuchał wskazówek i nie żałuje. A przynajmniej tak twierdzi. W wideo, krok po kroku, pokazuje swoją podróż za granicę po nowy uśmiech. Nie brakuje też zdjęć wprost z fotela dentystycznego. Część z nich jest tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Na czym polega zabieg wykonania "tureckich zębów"? Dentysta spiłowuje naturalne zęby i nakłada na nie licówki. W niektórych przypadkach może dojść do licznych powikłań, o czy powinien pamiętać każdy pacjent decydujący się na zmianę uzębienia. Wylicza się się tu skutki uboczne tj.: ropień dziąseł, zapalenie miazgi, obumarcie naturalnych zębów, a nawet uszkodzenie nerwów.

A Wam jak podoba się nowy trend z TikToka? Zrobilibyście sobie takie zęby?

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić